Вербна неділя: чому саме верба

Вербну неділю або вхід Господній в Єрусалим – свято, що відзначається напередодні Великодня. У цьому році свято припадає на 1 квітня, інформує новину Ukr.Media.

Вербна неділя присвячена в'їзду Ісуса Христа в Єрусалим, про який написано у всіх чотирьох Євангеліях. Коли Ісус прибув у місто верхи на віслюку, його зустрічала радісна юрба, яка вітала його пальмовими гілками. Християни пальму замінили вербою.

Коли закінчується Вербна неділя, настає Страсний тиждень. При цьому головні народні обряди тижня пов'язані з вербою і випадають на суботу та неділю.

Чому саме верба

У народі верба завжди уособлювала весну та нове життя. Тому вона і стала релігійним символом. Крім того, вербові гілки називають "гілками чесноти": вони метафорично тягнуться до неба.

Крім того, у Старому Завіті говориться про те, що в храм люди мали приносити молоді гілочки верби. Її освячують в суботу на всеношній. Після цього, вербу несуть додому і ставлять у воду: якщо вона пустить коріння – можна висадити в землю, а якщо засохне – ні в якому разі не викидайте їх, можна тільки спалити.

Освяченим гілочка верби надавали особливого значення – люди вірили в їх очищувальну силу, і в те, що вони допоможуть врятувати худобу від хвороб.

Крім того, вербі приписувалася і цілюща сила. Її нирки з'їдали і вірили, що вона допомагає від лихоманки і безпліддя. В народі також вірили, що освячена верба може зупинити літню грозу, а кинута в полум'я, — допомогти при пожежі.

Також існує ще легенда, згідно якої, коли-то верба була жінкою, у якої було стільки дітей, що вона посперечалася з Матір'ю-Землею про те, що вона плідна. Мати-Земля, розсердившись, перетворила жінку у вербу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *