Троїцька субота у 2019 році: традиції свята

Ця подія відзначається напередодні Трійці, тому віряни багато часу проводять в молитвах, відвідують храми та церкви, щоб попросити у Вищих Сил благословення, а також очиститися від поганих помислів і отримати захист. Експерти пропонують згадати про те, коли ж відбудеться Троїцька субота у 2019 році, щоб влаштувати сімейний поминальний обід і разом помолитися за душі тих, хто покинув грішний світ, інформує Ukr.Media.

Троїцька субота

Глибоке свято Троїцької суботи нагадує кожному, що життя швидкоплинне, а значить, його потрібно провести в праведних вчинках, прагнути до духовного зростання і не потурати своїм нахилам. Віряни розуміють, що молитви, звернені до Вищих Сил, допомагають знайти душевний спокій і гармонію, тому намагаються провести Всесвітню суботу в тихій радості, моляться за щасливе життя і просять вибачення у тих, хто вже покинув грішну землю.

Троїцька субота традиційно відзначається на 48 день після святкування Світлої Пасхи, тому не має конкретної дати. Віряни відзначатимуть Вселенську батьківську суботу 15 червня 2019 року. Вона пов'язана не тільки з поминанням померлих, але і з підготовкою до світлого свята Трійці. У цей день не заведено вдаватися до смутку, тому священнослужителі закликають віряни згадати близьких добрими словами, зібратися на поминальному обіді та попросити у Вищих Сил щастя для себе і тих, хто знаходиться поруч.

У день свята на службу будуть приймати записочки з іменами покійних, яких буде згадано під час молитовного звернення до Господа. Кожен зможе відвідати храм або церкву, щоб віддати данину пам'яті тим, хто перейшов в Царство Небесне. Священнослужителі нагадують про те, що в день Троїцької суботи не моляться за душі тих, хто сам звів рахунки з життям, а також не поминають померлих, які не пройшли обряд хрещення. Помолитися за їхні душі можна вдома перед лицем Господа, щоб відмолити гріхи й дати їм можливість продовжити позаземний шлях.

Традиції Троїцької батьківської суботи

Віряни в пам'ятний день підносять молитви за спочилих не тільки в храмах, але і вдома перед святими образами. На поминальних службах, які відбудуться 15 червня, священнослужителі беруть записочки з іменами тих, за кого слід помолитися перед Господом.

Після служби багато віряни вирушають на кладовища, щоб ще раз помолитися Вищим силам, упорядковувати могилки, запалити свічки за упокій душі близьких людей. Вірянам не слід забувати про те, що поминати тих, хто спочив, не варто спиртними напоями, а також не потрібно залишати їх на могилах близьких людей. Поминальні підношення залишають в церкві або пригощають людей. Залишати їжу на кладовищі не потрібно.

В день пам'яті покійних не прийнято вдаватися сумним думкам і оплакувати того, хто перейшов у кращий світ. Вірянам не варто забувати про те, що Троїцька субота — це не тільки день світлої пам'яті, але і час для підготовки до свята Трійці.

У день свята не варто влаштовувати галасливих веселощів, відвідувати розважальні заходи та зловживати їжею або спиртними напоями. Важливо зібратися всім членам сім'ї за поминальним обідом, який зміцнить зв'язки близьких людей. Молитви Вищим силам підносять не тільки за упокій, але і в подяку за їжу і дарування щасливого життя.

В день Троїцької суботи кожен може допомогти душам близьких перейти в Царство Небесне і попросити Господа, щоб він змилувався над тими, хто покинув грішний світ. В день свята моляться і про живих, просять вибачення за діяння, які не дозволяють душам духовно зростати. Благі вчинки 15 червня вітаються, адже кожен може простягнути руку допомоги ближньому, тим самим змиваючи з себе вільні та невільні гріхи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *