Монсеррат Кабальє – біографія, кар’єра, особисте життя

Іспанська оперна співачка (сопрано) Монсеррат Кабальє (повне ім'я Марія де Монсеррат Вівіана Консепсьон Кабальє і Фолк, кат. Maria de Montserrat Viviana Concepcion Caballe i Folch) народилася в Барселоні 12 квітня 1933 року, інформує Ukr.Media.

Ім'я майбутній співачці було дано на честь місцевої священної гори, де знаходиться монастир, названий ім'ям Богоматері, яку каталонці називають святою Марією Монсеррат.

У 1954 році Монсеррат Кабальє з відзнакою закінчила Філармонічний драматичний ліцей Барселони. Під час навчання вона допомагала родині, яка перебувала у складному матеріальному становищі, і працювала продавщицею, кравчинею, швачкою, одночасно вивчаючи англійську та французьку мови.

Завдяки патронажу сім'ї меценатів Бельтрані Мата Монсеррат змогла оплатити навчання в Барселонському ліцеї, а потім ця сім'я порекомендувала співачці поїхати в Італію, сплативши їй всі витрати.

В Італії Монсеррат Кабальє взяли в театр Maggio Fiorentino (Флоренція).

У 1956 році вона стала солісткою Оперного театру Базеля (Швейцарія).

У 1956-1965 роках Монсеррат Кабальє співала в оперних театрах в Мілані, Відні, Барселоні, Лісабоні. Там вона виконала безліч партій в операх різних епох і стилів.

У 1959 році Кабальє увійшла в трупу Бременського оперного театру (ФРН).

У 1962 році співачка повернулася в Барселону і дебютувала в "Арабеллі" Ріхарда Штрауса.

Міжнародне визнання прийшло до Монсеррат Кабальє в 1965 році, коли вона замінила американську співачку Мерилін Хорн в партії Лукреції Борджіа в нью-йоркському Карнегі хол. Її виступ став сенсацією у світі опери. Зал аплодував незнайомій співачці протягом 20 хвилин.

У тому ж 1965 році Кабальє виступала на Глайндборнському фестивалі і дебютувала в Метрополітен опера, а з 1969 року неодноразово співала в "Ла Скала". Голос Монсеррат звучав у лондонському Ковент Гардені, паризької Гранд Опера, Віденській державній опері.

В 1970 році на сцені "Ла Скала" Монсеррат Кабальє заспівала одну з найкращих своїх партій Норму з опери "Норма" Вінченцо Белліні.

Виступи Монсеррат проходили з такими диригентами, як Леонард Бернстайн, Герберт фон Караян, Джеймс Лівайн, Зубін Мета, Георг Солті, а також з відомими співаками Хосе Каррерасом, Пласідо Домінго, Мерилін Хорн, Альфредо Краусом та Лучано Паваротті.

Вона співала в таких історичних місцях, як Великий Колонний зал Кремля, Білий дім у Вашингтоні, Аудиторія Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку, Зал Народу в Пекіні.

Монсеррат Кабальє володіла технікою віртуозного співу бельканто.

В репертуарі співачки – опери композитів Верді, Доніцетті, Россіні, Белліні, Чайковського. Нею виконано близько 125 оперних партій, випущено понад 100 дисків.

Монсеррат Кабальє була відома не тільки як оперна співачка. У 1988 році вона разом з рок-музикантом, лідером гурту Queen Фредді Мерк'юрі записала альбом "Barcelona". Пісня Barcelona, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в підсумку стала символом Барселони і всієї Каталонії.

Також Монсеррат співпрацювала з грецьким композитором, виконавцем електронної музики Вангелісом у двох музичних творах (March with me і Like a dream), які увійшли в альбом "Друзі на все життя" (Friends for life), де вона заспівала дуетом з різними відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холідея і Лізу Нілссон.

Кабальє – одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти.

Співачка активно займалася благодійністю. Вона була Почесним послом ООН і послом доброї волі ЮНЕСКО. Заснувала фонд допомоги хворим дітям під егідою ЮНЕСКО.

Своє 60-річчя Монсеррат Кабальє відзначила концертом у Парижі, весь збір від якого пішов Всесвітньому фонду дослідження Сніду.

У 2000 році вона взяла участь у московському благодійному концерті у рамках міжнародної програми "Зірки світу – дітям", організованого для допомоги обдарованим дітям інвалідам. Вона давала благодійні концерти в підтримку Далай Лами, а також Хосе Каррераса, коли у нього почалися проблеми зі здоров'ям.

В активі співачки безліч престижних міжнародних премій. Вона була нагороджена орденами і медалями різних країн, серед яких іспанський орден Ісабель, французький орден Командора мистецтв і літератури, золота медаль Академії літератури, науки і мистецтва Італії.

У 2013 році співачка була удостоєна ордену Честі Вірменії.

Монсеррат Кабальє була заміжня за оперним співаком Бернабе Марті. У них двоє дітей: син Бернабе Марті і дочка Монсеррат Марті, яка також стала оперною співачкою.

В ніч на 6 жовтня 2018 року співачка померла у віці 85 років в Барселоні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *