7 листопада важлива дата – Дідівські плачі, день, коли згадують померлих родичів

Душі усопших пішли в інший світ, але і звідти вони підтримують і зберігають нас. А нам на цьому світі треба пам'ятати про них з вдячністю і любов'ю, для чого існують складені століттями традиції, інформує UkrMedia.

Недарма кажуть: «Живі батьки – почитай, а померли – поминай».

У цей листопадовий день плаче і сама природа снігом чи дощем. І люди разом з нею влаштовують ритуальні плачі, які в народі отримали назву Дідівські.

Обов'язково відвідайте кладовищі

7 листопада обов'язково треба сходити на цвинтар і відвідати могилки померлих родичів. Не виконувати цю традицію завжди боялися.

У народі кажуть: «Якщо не підеш на могилу до предків, вони самі прийдуть до тебе в хату».

Такі «гості» нічого хорошого не означали, адже разом з душею могла прийти і енергія смерті. Протягом століть було багато випадків, коли сім'я не відвідала могилу рідних на Дідівські плачі, і в цей день або вечір у них хтось помер. Гості які прийшли з потойбічного світу своєю енергією прихоплюють когось з собою.

На кладовищі в цей день йдуть не просто так, а беруть з собою інструмент (віники, сапи, ножівки) і прибирають на могилах. По приходу треба запалити свічку і не гасити її до закінчення роботи. Якщо в одній огорожці поховано дві-три людини, то стільки відповідно треба запалювати свічок. Вогонь показує померлим, що хоч вони не в цьому світі, а пам'ять про них жива.

Проведіть поминальний обід

У минулі часи вживати на кладовищі їжу і вже тим більше алкогольні напої було не прийнято, ця традиція з'явилася не так давно. Також не можна залишати на могилах їжу, її потрібно роздавати убогим. А, вже коли прийшовши додому накривають щедрий поминальний стіл.

Страви подають ті, які любили померлі родичі.

Традиційною обрядовою стравою на поминальному обіді є кутя, яка вважається символом вічного життя і безсмертя. Готують її з цільних зерен гречки, рису або пшениці. З куті роблять напередодні, розводять її у воді з медом і додають трохи тертого маку. Першу ложку передодня відливають у Дідову тарілку (тобто в чистий посуд, поставлений на столі для померлих рідних). Потім всі повинні з'їсти по три ложки передодня, після чого можна братися за обід.

За столом у цей день прийнято вести розмови про померлих рідних, про їх характер, хороших вчинках і добрих справах, згадувати якісь життєві випадки, їх мудрі поради та настанови.

Скибочки хліба і крихти, які залишилися після обіду, не можна струшувати зі столу, їх треба зібрати і кинути птахам.

Що ще потрібно зробити в цей день

На Дідівські плачі прийнято надавати допомогу знедоленим, хворим і дітям-сиротам. Життя їх несолодке, обділені вони і удачею, щастям. Недарма ще в давнину народ склав прислів'я: «Сиротою жити – цілими днями сльози лити». Тому про дітей, які залишилися без батька і матері, дбали усім світом. А образити, обікрасти чи ошукати таку дитину вважалося страшним гріхом.

Всім, хто займається торгівлею, в цей день не можна їсти хліб, інакше справи торговельні не будуть ладитися.

Також в цей день, за народними повір'ями, не варто переїжджати на інше місце проживання, можна злякати удачу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *