16 липня — Маків день: історія, традиції та прикмети свята

В православ'ї 16 липня згадують ранньохристиянського святого лікаря Діоміда, і святих мучеників Мокія і Марка. Дату у народному календарі прозвали Маків день або день Мокія і Демида, інформує Ukr.Media.

Ким були святі Мокій і Діомід?

Діомід був родом з благочестивої християнської сім'ї, в юному віці навчився професії лікаря. Багатьох хворих людей він вилікував і навернув до віри Христової. За це і постраждав у період перебування при владі жорстокого правителя Діоклетіана (III-IV століття).

Своїм воїнам правитель наказав доставити Діоміда в імператорський палац. Але Бог не дав лікарю зазнати мученицької смерті, і забрав його в інший світ по дорозі до палацу.

Мокій і Марк жили в IV столітті і також були прихильниками християнства, за що їх піддав жорстоким мукам імператор Максиміан. За відмову приносити жертви язичницьким ідолам, Мокію і Марку відсікли голову мечем.

Які традиції та обряди існують на цей день?

У народі день прозвали Маковим, тому що 16 липня проводили перший збір маку. З ним і пов'язана велика частина традицій цієї дати.

З самого ранку в Маків день чоловіки вирушали на косовицю, а жінки на збір маку. Дітвору не можна було брати з собою, бо в народі існувало повір'я — мак на полях битв і боїв росте, харчуючись із землі кров'ю убитих воїнів, може він і з малюків всю кров висмоктати.

Жінки такої забобони теж боялися, тому вранці йдучи з будинку, пили обов'язково святу воду і тричі читали «Отче наш». Збирали мак в повній тиші і дуже швидко.

Відомо, що насіння маку снодійним ефектом володіє. Коли додому приходили, жінки сипали його перед вхідними дверима, захищаючи таким чином оселю від нечисті. Вірили, що якщо відьми з відьмаками в будинок надумають пробратися, то переступивши через макове насіння, заснуть і не пройдуть.

Після цього хазяєчки тісто замішували і випікали макові пироги, які символізують сімейний достаток. Але пригощали ними тільки годувальників — чоловіків.

Запам'ятайте три важливих правила на сьогодні, і небезпеки будуть вам не страшні!

Багатовікові спостереження наших предків говорять про те, що 16 липня — одна з найбільш несприятливих дат у році. Будь-які починання виявляться невдалими. Тому перечекайте цей день і нічого важливого не робіть.

Чого не можна робити сьогодні?

На 16 липня є три важливих заборони, запам'ятайте їх і не порушуйте:

• Укладення серйозних угод, переїзд на нове місце проживання, ділові переговори та зустрічі категорично не плануйте на сьогодні. Все обернеться втратами, прахом і збитками.

• Поїздки, подорожі, далекі дороги перенесіть на інший час. Сьогодні занадто високий ризик аварійних ситуацій та ДТП.

• Постарайтеся обійтися 16 липня без алкогольних напоїв і лікарських препаратів, інакше проблем зі здоров'ям не уникнути.

Виготовлення домашнього оберега

Зате сьогодні можна зробити дуже дієвий маковий оберіг для залучення в будинок матеріальної стабільності.

На Русі макові коробочки вважалися символом достатку, бо в них знаходиться велика кількість маленького насіння. Візьміть сім таких коробочок, витрусіть з них насіння в скриньку або паперовий конверт фіолетового кольору.

Тепер від входу в будинок прямуйте в лівий найбільш дальній кут. Помістіть цей оберіг і ніколи не забирайте. Буде чудово, якщо в цьому куті розташовані якісь високі меблі (поличка або шафа), щоб покласти оберіг на самий верх, де його ніхто не знайде і не візьме.

Прикмети погоди на 16 липня

  • Якщо оси сьогодні особливо злі, значить, буде сильна спека.
  • Чекайте негоду, якщо 16 липня собаки відмовляються від годування і риють землю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *