Як розірвати коло насильства та допомогти тим, хто його зазнав

Важлива ініціатива від «Розірви коло»

Згадуючи кількість трендів, які прийшлися лише на наше століття, ми легко можемо збитися з рахунку, адже їхнє різноманіття не може не вражати. Та, не дивлячись на кількість, всіх їх об`єднує одне — неминуча швидкоплинність. 

У сучасному світі слова «жінка», «сила» й «незалежність» мають не лише завжди стояти поруч, а й бути трендами, які ніколи не вийдуть із моди. Поважати себе та власні кордони — це не лише вічний тренд, а й основа здорових стосунків із собою, а мати фінансову незалежність — це необхідність, яка дозволяє розправити крила вашій самостійності. Кожна жінка має пам`ятати просту істину: її сила та незалежність — це не вигаданий привілей, а непорушне право, що дає волю безмежним можливостям. 

Разом із відомими українками: Машею Єфросиніною, Дашею Квітковою та Сабіною Мусіною інформаційно-просвітницька кампанія «Розірви коло» своїм меседжем «Сильніші за насильство» кидає викликкидає виклик переконанням, які виправдовують гендерно зумовлене насильство та розповідає про тренди сучасної жінки, її право на фінансову незалежність та захист особистих кордонів. 

У відео героїні відповідають на питання, якими протягом життя задавалася кожна жінка, розвіюють поширені стереотипи й упередження, діляться цінними порадами та нагадують, що розірвати коло домашнього насильства — це прояв великої сили, яка є всередині кожної жінки. Варто лише знову побачити її та повірити у себе.

Як розірвати коло насильства та допомогти тим, хто його зазнав0

Сабіна Мусіна:

«Не давайте нікому нав`язувати шаблони, адже саме вони знищують віру в себе. Ніхто не має права визначати, хто ви така й ніщо не може придушити внутрішню силу, яку має кожна жінка».

Як розірвати коло насильства та допомогти тим, хто його зазнав1

Маша Єфросиніна:

«Повірити в себе, коли опускаються руки надзвичайно важко, але є н`юанс: якщо ти навчишся поважати себе в цьому стані — це швидко мене. Полежали трошки, поплакали (це обов`язково), пожаліли себе, підійшли до дзеркала, посміхнулися (знаю, зробити це в такому стані важко, але якщо вийде — ви на крок ближче до успіху), уважно роздивіться своє відображення і подумайте про те, що ви бачите в дзеркалі все, що ви вибудували самі. Спитайте себе "Чим я можу тобі допомогти?". Вам прийдуть відповіді, але якщо ні  — згадайте мене, бо я вам раджу в цей момент попросити про допомогу».

Як розірвати коло насильства та допомогти тим, хто його зазнав2

Даша Квіткова:

«Жінка може бути будь-якою й має робити лише те, чого хоче лише вона сама».

Насильство проти жінок та дівчат є одним з найбільш поширених порушень прав людини у світі. Воно не знає ніяких соціальних, економічних чи національних кордонів. Гендерно зумовлене насильство (далі — ГЗН) підриває здоров`я, гідність, безпеку та автономію потерпілих, залишаючись прихованим через культуру мовчання. Воно негативно впливає на сексуальне та репродуктивне здоров`я дівчат і жінок. ГЗН залишається широко поширеним в Україні, а широкомасштабна війна в Україні призвела до збільшення ризику таких ситуацій.

У межах програми з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству UNFPA впроваджує національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Розірви коло», яка покликана інформувати українців про їх подальші дії, якщо вони стають свідками або зазнають домашнього насильства, доступну допомогу та поради, як її отримати. 

У роботі над ідеєю команда проєкту спиралася на інсайт дослідження: постраждалі сприймають звернення по допомогу як прояв слабкості та особисту поразку. Саме це спостереження лягло в основу концепції «Сильніші за насильство». Кампанія націлена показати, що всередині кожної людини є сила захистити свої кордони, попросити про допомогу і, зрештою, розірвати коло насильства. Саме тому символом кампанії стало дзеркало, яке допомагає знову побачити і віднайти свою силу.

На платформах інформаційної кампанії «Розірви коло» доступні:

  • інформація про види та ознаки насильства у стосунках;
  • поради для людей, що потерпають від насильства, або стали свідками проявів насильства;
  • контакти сервісів допомоги та корисні матеріали для завантаження.

Разом із командою кампанії «Розірви коло» ми переконані, що у новій Україні немає місця будь-якому прояву домашнього та гендерно зумовленого насильства, адже разом ми «Сильніші за насильство»!

Інформаційна кампанія «Розірви коло» реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, в межах програми з протидії та запобігання домашнього і гендерно зумовленого насильства, за підтримки урядів Великої Британії та Канади.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *