Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу

Звернення кронпринцеси Вікторії, дискваліфікація Нідерландів та виступ ABBA

У суботу, 11 травня, відбувся фінал Євробачення. Цьогоріч шоу проходило в місті Мальме — Швеція вже всьоме приймала пісенний конкурс.  

Чим запам’яталося Євробачення — хто переміг, яким був виступ України та що підготували організатори для глядачів? Ми зібрали основні моменти цьогорічного пісенного конкурсу. 

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу0

Звернення кронпринцеси Вікторії 

Євробачення-2024 відкрила кронпринцеса Вікторія із записаним відеозверненням. Вона з’явилася в одній з кімнат Стокгольмського королівського палацу та привітала всіх глядачів у Швеції.

«Я сподіваюся, що вам сподобається шоу, і бажаю всім учасникам успіху», — зазначила кронпринцеса.

Фінал без Нідерландів

У фіналі Євробачення виступило 25 країн. Учасника від Нідерландів Йоста Кляйна, який встиг презентувати свою пісню тільки в півфіналі, дискваліфікували з конкурсу. 

«Нідерландський виконавець Йост Кляйн не братиме участі у фіналі цьогорічного пісенного конкурсу "Євробачення". Шведська поліція розслідувала скаргу учасниці знімальної групи щодо інциденту після виступу Кляйна в півфіналі ввечері в четвер», — заявили організатори конкурсу. 

Виступ України та заклик звільнити військовополонених

У фіналі Євробачення Україна виступала другою — Jerry Heil та alyona alyona змагалися за перемогу з піснею Teresa & Maria. Після виступу співачки закликали до миру та свободи в Україні з такими словами: Peace and freedom for Ukraine.

Над номером для дуету працювала відома кліпмейкерка Таню Муіньо, а образи виконавиць створювалися близько двох місяців. Детальніше про процес виготовлення костюмів та їхні сенси ELLE розповіла художниця з костюмів Маргарита Шекель.

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу1

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу2

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу3

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу4

У результаті дует посів третє місце в загальному рейтингу, набравши 146 балів від журі та 307 балів від глядачів. Найвищі 12 балів Україна отримала від журі з Чехії та Молдови, а 10 балів — від Естонії, Франції та Польщі. 

Частина української делегації у фіналі Євробачення також нагадала про військовополонених «Азовсталі». У ложі для учасників команда з’явилася у футболках з написом Free Azovstal Defenders.

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу5

Перемога Швейцарії та розбитий кубок

Перемогу в пісенному конкурсі здобули співак Nemo (вживають займенник «вони») зі Швейцарії, які виконували пісню The Code. Вони отримали 365 балів від журі та 226 балів від глядачів.

На сцені Nemo так хвилювалися, що випадково розбили кришталеву нагороду, проте через декілька хвилин їм видали нову статуетку. Пісня Швейцарії — про особистий шлях до прийняття своєї небінарності. Щоб показати послання свободи та самоідентичності, Nemo спланували свій виступ на Євробаченні як сценарій до фільму. 

«Я сподіваюсь, що цей конкурс і надалі продовжить робити те, що проголошує у світ, та боротись за мир і гідність кожного», — заявили Nemo.

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу6

Як минув фінал Євробачення — 2024: головні моменти пісенного конкурсу7

Номер-присвята гурту ABBA

50 років тому гурт ABBA переміг на Євробаченні з піснею Waterloo. Виконавці заявили, що не возз’єднаються для виступу в Мальме, проте організатори конкурсу знайшли альтернативу — використали цифрові голограми учасників та показали запис виступу ABBA з 1974 року. Пісню Waterloo на сцені також виконали Кончіта Вурст, Шарлотта Переллі та шведська співачка Карола.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *