У Києві пройде виставка про масові репресії українських митців

У Києві пройде виставка про масові репресії українських митців 11.02.2024 08:13 Укрінформ У Києві 15 лютого відкриється виставка «Розстріляна палітра» про масові репресії в мистецькому середовищі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

Як зазначається, виставка, створена Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили», знайомить із творчими здобутками і долями окремих представників образотворчого мистецтва, розстріляних упродовж 1937-1938 років у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

Серед них були найяскравіші українські художники початку XX ст., які представляли різні напрями і стилі образотворчого мистецтва, проте прагнули зберегти національну самобутність українського малярства.

"Знищення художників радянською тоталітарною системою призвело до посилення руйнування українського світу, значного послаблення історичної пам’яті. Адже розстріли митців у в’язницях НКВС поєдналися із розгромом їх мистецьких шкіл, викресленням їхніх імен з історії української культури, вилученням і нищенням картин", – наголосили у МКІП.

В експозиції будуть представлені унікальні архівні матеріали, рідкісні документи, витяги з архівно-кримінальних справ репресованих митців.

Виставка триватиме до кінця квітня.

Як повідомлялося, у Києві відкрилась виставка «Скорботний шлях Бахмута».

Репресії Виставка Київ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *