У Києві відкривають виставку старовинних ялинкових прикрас

Покажуть експонати з XIX століття

Музей історії міста Києва спільно з колекціонеркою старовинних ялинкових прикрас Мариною Лукʼяновою презентує виставку «Київська ялинка від XIX cт. — до сьогодення». Відкриття буде 22 листопада. Сама ж виставка триватиме до 4 лютого. 

«Цією виставкою ми прагнемо показати, який довгий шлях Україні довелось пройти, аби відзначати Різдво разом з усією Європою, з нашими друзями та союзниками. Завітавши на “Київську ялинку”, ви зможете здійснити мандрівку у часі та побачити, як змінювались традиції святкування Різдва крізь роки», — зазначила генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

У Києві відкривають виставку старовинних ялинкових прикрас0

На виставці представлять унікальні експонати — зокрема, оригінальні ялинкові прикраси часів Кайзера Вільгельма, що використовувались у цілях пропаганди, ведмедика 40-х років, знайденого в руїнах перед Михайлівською площею, Діда Мороза 1926 року авторства Г.Світлицького, ковзани 1920-х років, меблі, яким понад 200 років, грамофон початку XX ст. та святкову сукню ручного пошиття початку XIXст. 

Також покажуть ялинкові прикраси з особистої колекції Марини Лук’янової з середини ХІХ століття і до 90-х років ХХ століття. 

Окрім цього, відвідувачі зможуть побачити роботи українських митців із зображенням зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва. Під час виставки проводитимуться екскурсії від провідних наукових співробітників музею та кураторів проєкту, а також майстер-класи для дітей і дорослих.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *