Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA

Тема та фільми цьогорічної події

Наприкінці травня стартує 21-й Міжнародний фестиваль документального кіно з прав людини Docudays UA. Його проведуть на кількох локаціях у Києві та водночас онлайн. 

Тема цьогорічного заходу — «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя». Метою організаторів є обговорення історичної памʼяті, ціни безвідповідальності, циклічності історії, покарання воєнних злочинців, пошуку ідентичності та її збереження.

«Ми обрали довгу, сповнену протиріч назву, яка пригадує, помиляється, трохи іронізує, досліджуючи сама себе. В Україні вона стала частиною нового фольклору. Для іноземців це заклик дізнатися більше про нашу історію, російську агресію в ній, про причини цієї війни. Чим є Україна і ким є її громадян(к)и», — ділиться директорка Комунікаційного департаменту Docudays UA Дарʼя Аверченко.

Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA0

На фестивалі відбудеться показ щонайменше 50 фільмів, майстер-класи DOCU/КЛАС, правозахисні події RIGHTS NOW, заходи «Архіву війни», дискусії між професіоналами документального кіно. Також на події проведуть міждисциплінарну мистецьку програму —  DOCU/СИНТЕЗ.

Фільм-відкриття

Кінострічка режисера Оксани Карпович «Мирні люди» розпочне цьогорічний 21 Docudays UA. За основу документального фільму взято перехоплення розмов між російськими військовими та їхніми родинами впродовж 2022 року українськими спецслужбами. Світова премʼєра стрічки відбулася на 74-му Берлінському кінофестивалі та створила великий міжнародний резонанс. 

Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA1

Фінальна стрічка

Фільм «Місія 200» режисера Володимира Сидька завершить фестивальну програму. У сюжеті — історія про українку, яка призупинила свою діяльність у сфері туризму під час повномасштабного вторгнення Росії, щоб почати транспортувати тіла загиблих солдатів. 

Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA2

Окрім цих кінострічок, на 21 Docudays UA можна буде побачити такі документальні фільми:

«Генрі Фонду — в президенти». Режисер — Александер Горват

Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA3

«Київські файли». Режисер — Вальтер Стокман

Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA4

«ДНК гідності». Режисер — Ян Баумґартнер

Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA5

«Невидима нація». Режисерка — Ванесса Гоуп

Що відомо про фестиваль кіно 21 Docudays UA6

Вже розпочато продаж фестивальних абонементів, тому квитки можна придбати на офіційному сайті Docudays UA.

Авторка: Анастасія Жиденко

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *