Сексу в кіно стало на 40% менше. В чому ж причина? (дослідження))

Результати дослідження найкасовіших кінострічок

З 2000 року кількість сексуального контенту у фільмах зменшилася на 40%, попри популярність сучасних відвертих кінострічок — зокрема, «Солтберна» та «Бідолашних створінь». Про це повідомляє The Guardian.

Видання користується дослідженням Стівена Фолловза — він зібрав по 250 найкасовіших фільмів, починаючи з 2000 року. За результатами аналізу, частка кінострічок, у якій повністю відсутній еротичний контент, на початку XXI сторіччя складала 18%, а вже у 2023 році — 46%.

Сексу в кіно стало на 40% менше. В чому ж причина? (дослідження))0

Стрімке падіння кількості сексуальних сцен можна простежити в бойовиках (зменшилася на 70%) та трилерах. Проте в романтичних фільмах динаміка повільніша — такого контенту стало менше тільки на 20%.

Водночас шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю), лайку чи фізичне насильство показують на тому ж рівні, що й на початку XXI століття. 

Сексу в кіно стало на 40% менше. В чому ж причина? (дослідження))1

Сексу в кіно стало на 40% менше. В чому ж причина? (дослідження))2

Стівен Фолловз також запропонував кілька причин, чому кількість сексуального контенту зменшилася:

  1. Авдиторія змінила пріоритети — сучасна молодь може менше цікавитися відвертими зображеннями.
  2. Глобальний ринок — фільми з відвертими сценами можуть мати вікові обмеження або бути цензурованими під час глобального прокату. Це зменшує кількість потенційних глядачів кінострічок. 
  3. Вплив координаторів з інтимності  — вони можуть питати в режисерів, чи конкретна сцена є критично важливою для оповіді.

Серед інших причин — зміна культурних норм та більша доступність еротичного контенту на інших платформах. Відтепер творці фільмів можуть зосереджуватися на інших елементах оповіді. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *