На Закарпатті взяли під охорону печерну стоянку кам‘яного віку

На Закарпатті взяли під охорону печерну стоянку кам‘яного віку Фото 19.05.2024 03:41 Укрінформ У Закарпатській області взяли під охорону пам‘ятку археології національного значення – печерну стоянку у с. Велика Уголька Тячівського району.

Про це повідомляє обласна прокуратура, передає Укрінформ.

Як зазначається, суд торік зобов'язав Карпатський біосферний заповідник вжити заходи для збереження пам‘ятки. Зокрема, суд визнав протиправною бездіяльність заповідника, який не уклав із Департаментом культури Закарпатської ОВА охоронний договір на пам‘ятку, що дає змогу запобігти її руйнуванню і знищенню, а також сприяє її збереженню як унікального джерела історії.

"Наразі прокуратура отримала підтвердження, що Карпатський біосферний заповідник, на території якого розташована пам’ятка, уклав охоронний договір. Рішення суду відтак вважається реально виконаним", – заявили у відомстві.

Стоянку у Великій Угольці виявили у 1972 році, розташована вона на схилі гори. За даними істориків, вона виникла за 1,5 млн – 10 тис. років до нашої ери і була першою на Закарпатті печерною стоянкою людей кам‘яного віку. З її допомогою науковці можуть вивчати, як жило населення краю за часів палеоліту.

Як повідомлялося, у Волинській області запобігли незаконному продажу на інтернет-аукціоні унікальної історичної пам’ятки часів Київської Русі – кам’яної плити із зображенням “Святого воїна”.

Фото: Прокуратура Закарпатської області / Карпатський біосферний заповідник

Археологи Пам'ятка Закарпаття охорона

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *