На Закарпатті презентували перевидані новели Івана Чендея

На Закарпатті презентували перевидані новели Івана Чендея Фото 17.05.2024 23:14 Укрінформ На Закарпатті презентували вперше з часів Незалежності перевидані новели Івана Чендея.

Про це повідомили в Фейсбуці Закарпатської обласної бібліотеки ім.Ф.Потушняка, передає Укрінформ. 

"На Закарпатті презентували нову збірку художніх творів майстра новели, Шевченківського лауреата Івана Чендея «Птах у своєму гнізді», твори якого не перевидавалися понад 20 років", – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, представляла збірку укладачка, донька письменника Марія Чендей-Трещак, яка хотіла, щоб молоде покоління мало можливість читати класиків.

Вона з любов’ю підійшла до укладання книжки, підібрала кращі твори різної тематики й часу написання: про тонкощі жіночої, чоловічої, дитячої психології, про сільський і міський світ, про митців та наголосила, що новели Івана Чендея інакше сприймаються в юнацькому і зрілому віці.

Назву книжці дала цитата з оповідання «Криниця діда Василя», яку образно й концептуально відобразила художниця Мар’яна Микитюк в оформленні видання – родинну хату, рідну закарпатську землю, птаха, дерево, міст…

Як повідомляв Укрінформ, 2022 року в Україні відзначали сторіччя з дня народження письменника Івана Чендея.

Щороку в травні в Ужгороді проводять літературний конкурс малої прози на премію Івана Чендея та літературний фестиваль його імені.

Іван Чендей народився 20 травня 1922 року у селищі Дубове на Тячівщині, це – відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії. Відомий також як кіносценарист, автор сценарію фільму “Тіні забутих предків”.

Фото: Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка

Література Закарпаття Письменник

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *