Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Заходи останнього місяця зими

Виставка, присвячена Сергію Параджанову, та рефлексії художників на українські сновидіння, картини львівських модерністок та музична програма із саундтреками найвідоміших фільмів — ці та інші події відбуватимуться в Києві впродовж лютого. Які з них варто відвідати? Ми зібрали в щомісячній добірці. 

Презентація картин Марґіт Сельської та Люни-Амалії Дрекслер

Де: Національний художній музей України
Коли: 1-3 лютого

Художник та куратор Андрій Бояров презентує творчість Марґіт Сельської та Люни-Амалії Дрекслер. Роботи мисткинь — відправна точка до розмови про львівський модернізм та феномен жінок-художниць об’єднання «Артес». Крім колажу Марґіт Сельської та скульптури Люни-Амалії Дрекслер, глядачі побачать фотографії Александера Кшивоблоцького 1930-х років, архівні матеріали, а також портрет Дебори Фогель від сучасного художника Влодка Костирка.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги0

Виставка Юрія Денисенкова «Зустрічі. Прощання»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»
Коли: до 11 лютого

Сучасний український митець Юрій Денисенко презентує виставку робіт, на яких зображені реальні моменти зустрічей та прощань між людьми. Глядачі можуть тільки здогадуватись, які миті бачать перед собою, проте вони відчуватимуть і найщирішу радість, і гіркий біль у роботах митця. Юрій Денисенко із жадібністю ловить деталі: обійми, дотики, усмішки, суперечки, сварки та погляди крадькома.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги1

Події від Caribbean Club

Вар’єте «Рояль»

Коли: 2, 9, 16, 23 лютого | 18:30  

Вар’єте «Рояль» у форматі dinner show — це поєднання захопливих виступів та вишуканої вечері. Гостею шоу стане Lida Lee. Частину прибутку з події спрямують на потреби ЗСУ.

«Карибські вечорниці»

Коли: 3, 10, 17 лютого | 18:00  

Танцювальні суботи у Caribbean Club з живою музикою від кавер-бенду.

Концерт MARI SINGS LOUIS, присвячений Луї Армстронгу

Коли: 8 лютого | 18:30  

Хіти видатного джазмена Луї Армстронга лунатимуть у виконанні Марі Жигінас та хору FINGERS.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги2

Концерти  від «НАОНІ Оркестра»

«Чарівна паличка диригента»

Де: Pochayna Event Hall
Коли: 17 лютого | 15:00   

На концерті для дітей диригент та музиканти оркестру у взаємодії з казковими персонажами Дартом Вейдером та Гаррі Поттером проведуть слухачів магічним музичним дійством.  Відвідувачі заходу познайомляться з багатьма народними та класичними музичними інструментами, повчать чи згадають українську абетку, послухають і подивляться фрагменти з улюблених кінофільмів.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги3

«Кіносимфонія»

Де: Pochayna Event Hall
Коли: 17 лютого | 19:00   

Музична програма пропонує найвідоміші саундтреки з фільмів, які виконуватимуться за допомогою українських народних інструментів. Також на відвідувачів чекатимуть костюмовані перформанси та кругова відеопроєкція.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги4

Виставка «Бачити сни»

Де: Музеї історії міста Києва
Коли: до 18 лютого

Що сниться українцям щоночі? Мирне майбутнє в рідній країні? Теплі спогади довоєнних років? Смачна вечеря в мами на кухні чи перші кроки сина? А, може, останні слова побратима чи дико пронизливі свисти ракет?  На виставці сучасного мистецтва «Бачити сни» 36 митців презентують власні рефлексії  на тему сновидінь і марень. Щоб показати тонку межу між реальністю та фантазією,  вони використали різні види мистецтва: живопис, фотографію, інсталяцію, графіку, асамбляж.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги5

Виставка Бориса Єґіазаряна «Гранат. З рубінів і перлів»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»
Коли: до 25 лютого

Виставка сучасного українського художника Бориса Єґіазаряна поєднує українську та вірменську культури в одній душі. Митець присвячує її Сергію Параджанову. «Я помщусь світу любовʼю»,  — казав режисер. Його відомий вислів і став відображенням творчості Бориса Єгіазаряна.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги6

Виставка Bus Stop творчого колективу etchingroom1

Де: Dymchuk Gallery
Коли: до 25 лютого

Dymchuk Gallery презентує проєкт Bus stop мистецької групи etchingroom1 — він складається із серії графічних робіт та мозаїчного панно. Експозиція виставки пропонує глядачеві аудіовізуальну подорож, де кожна графічна робота є умовною зупинкою на маршруті. Автобусна зупинка в такому контексті стає ефемерним місцем очікування. Авторки Крістіна Ярош та Анна Ходькова показують власний погляд на міський простір — їхній проєкт відтворює стан порожнечі та відчуття, які виникають під час прогулянки безлюдним містом.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги7

Виставка Кристини Мельник «Коли все добре стало добрим і пішло, а все зле звільнилось»

Де: The Naked Room
Коли: до 28 лютого

The Naked Room анонсує першу виставку 2024 року — «Коли все добре стало добрим і пішло, а все зле звільнилось» художниці Кристини Мельник. Перебуваючи під впливом Жоржа Батая та його тексту «Історія ока», мисткиня прагне  передати відчуття сакрального через ідею тіла, що страждає. 

Епоха Північного Відродження надихнула Кристину на створення великого вівтаря. Його перша частина виставлена в The Naked Room. У центрі роботи зображені груди хлопчика, практично повністю оточені жіночими образами. Завдяки кадруванню форм доволі класичний левкас набуває сучасного вигляду.

Куди піти в Києві в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги8

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *