Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Заходи, які варто відвідати впродовж місяця

Початок літнього сезону в Osocor Residence, архітектурна конференція про відбудову України та виставка, присвячена збереженню й відтворенню пам’яті, — ці та інші події відбуватимуться упродовж травня.

Які з них варто відвідати? Ми зібрали заходи, які не можна пропустити.

Концерт просто неба від MONATIK 

Де: Osocor Residence
Коли: 11 травня / 18:00

Літній сезон в Osocor Residence розпочинається з концерту Monatik просто неба. Виступи артиста — це музично-танцювальна терапія для ментального здоров’я та можливість приєднатися до збору коштів на потреби українських військових. Частину прибутку з концерту виконавець спрямує на допомогу ЗСУ.

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги0

Концерти від V`YAVA

Де: ВДНГ (Сад бажань)

У новому сезоні артпростір V`YAVA масштабується — об’єднає музику та інші напрями українського мистецтва. 

Коли: 

10 травня на події виступатиме інді-електро-попгурт KADNAY.

11 травня до заходу приєднається бразильська діджейка JOYCE MUNIZ.

31 травня в артпросторі співатиме SHUMEI.

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги1

«Карибські вечорниці»

Де: Caribbean Club
Коли: 11, 18, 25 травня 

Навесні продовжуються танцювальні події — «Карибські вечорниці». За музичну феєрію 11 травня відповідатиме кавер-гурт Stories, 18 травня — F.L.I.R.T., а 25 травня — No Comments.

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги2

Вар’єте «Рояль»

Де: Caribbean Club
Коли: 2, 10, 17, 24 травня

У межах вар’єте «Рояль» на глядачів очікує дінер-шоу. Спеціальною гостею заходу традиційно стане українська співачка Lida Lee. Подія поєднує одразу чотири високі мистецтва: театральне, музичне, танцювальне й кулінарне. Частину прибутку з вар’єте-шоу спрямують на підтримку ЗСУ.

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги3

Архітектурна конференція про відбудову України від SKVOT

Де: онлайн
Коли: 11 травня

Школа попкультури Skvot проведе архітектурну онлайн-конференцію, присвячену післявоєнному відновленню України. Мета організаторів — створити майданчик для дискусій між дизайнерами, архітекторами та урбаністами, щоб кожен міг зробити свій внесок у розбудову українських міст, поєднуючи нові європейські тенденції та власну культурну спадщину. Ведучими архітектурної конференції будуть засновниця, головна архітекторка та дизайнерка IK-architects Катя Ярова та Head of PR архітектурної компанії Archimatika Даниїл Апанасенко. 

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги4

Персональна виставка Саші Маслова «Святі»

Де: The Naked Room
Коли: до 29 травня 

Роботи Саші Маслова презентують однойменну книгу фотографа, присвячену тим, хто бореться або боровся за свободу України. Виставка оповідає історії людей, які протистоять повномасштабному російському вторгненню.

«Я не хочу прославляти війну цією книгою, але хочу вшанувати людей, які поставили своє життя на карту, щоб дати шанс вижити іншим. Це портретний проєкт. Він не покаже біль і жорстокість війни. Ця серія — тиха данина українцям. Від висвітлення цього вторгнення мені хочеться кричати. Тож “Святі” — мій крик, який став гімном. Щоб вшанувати втрачені та відзначити врятовані життя. Щоб висловити подяку. Святим, що рятують Україну», — коментує Саша Маслов.

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги5

Виставковий проєкт «Японія. Очима та серцем»

Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва
Коли: упродовж травня

Японія — країна, яка зачаровує та надихає шанобливим ставленням до традицій попри агресивну глобалізацію світу. Існує безліч стійких асоціацій з нею: квітучі сади, поезія, самураї, гейші, кімоно. Або ж технології, кухня, мода та аніме. Як співіснує така дивовижна суміш традиційного і сучасного? Виставковий проєкт «Японія. Очима та серцем» присвячений унікальній природі, культурі та людям цієї країни. На експозиції презентують дві основні тематичні лінії: близько 20 робіт японської пейзажної графіки з колекції Музею історії міста Києва, що у 1978 році столиці подарувало місто Кіото, а також понад 100 фотографій української мисткині Вєри Бланш.

«Інколи мені здається, що сонце недаремно бере початок свого шляху саме з цієї країни, аби у цнотливій чистоті нести тепло свого проміння іншим народам з найкращого місця, де може народитися новий день, — з Японії», — ділиться враженнями фотографиня та ілюстраторка Вєра Бланш. 

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги6

Виставка «Пам’яті тої, що пам’ятає»

Де: Jam Factory Art Center, Львів
Коли: 3 11 травня

Виставка під кураторством Лізавети Герман та Марії Ланько обʼєднує роботи художниць та художників з України, країн Східної Європи та Центральної Азії, створені у проміжку між 1950 та 2024 роками. Прологом дослідження та осердям експозиційної оповіді стала історія життя і творчої практики української художниці Аліни Ламах. У спроєктованому просторі розгортатимуться такі теми: збереження та відтворення пам`яті як художній метод, критичний погляд на ієрархізацію та політичне конструювання гендерної, національної та жанрової приналежності в репресивних системах мистецтва минулого, а також роздуми про витіснені ідентичності, приховані життя та засоби їхнього повернення до суспільного надбання. 

Куди піти у травні: концерти, виставки та інші події, варті уваги7

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *