Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Час мистецтва, кіно та благодійних заходів

Фестиваль австрійського кіно, виставка відомої мисткині Алли Горської, масштабний благодійний стендап — ці та інші події йтимуть впродовж квітня.

Які з них варто відвідати?  Ми зібрали заходи, варті уваги.

Благодійний Підпільний Стендап 

Де: МЦКМ «Жовтневий палац»
Коли: 1 квітня | 17:30

Свят Загайкевич, Вася Байдак, Антон Тимошенко, Настя Зухвала, Ганна Кочегура, Сергій Чирков та інші стендапери виступлять на сцені «Жовтневого Палацу». Упродовж майже 3 годин концерту вони матимуть головну мету — зібрати кошти на авто для 12-ї БрСП «Азов» НГУ спільно із БФ «Незламні з України» та Azov One.

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги0

Конференція-хакатон «Сама собі ціль»

Де: Київ
Коли: 6-7 квітня

Конференція-хакатон «Сама собі ціль» від Projector Foundation присвячена питанням гендерного та економічного посилення жінок у суспільстві. Мета події — проаналізувати труднощі, які трапляються на шляху жінок, спільними зусиллями віднайти можливі рішення і допомогти у втіленні проєктів, які сприяють розвитку потенціалу жінок під час повномасштабного вторгнення. Дводенна подія об`єднає представників/-ць громадських організацій, бізнесів, медіаринку та креативних індустрій, які щодня демонструють силу і наполегливість, долаючи перешкоди та працюючи на збільшення впливу та присутності жінок у різних сферах. 

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги1

Фестиваль кіно про музику та культуру INTRO

Де: кінотеатр «Жовтень»
Коли: 3-8 квітня

Команда KyivMusicFilm організовує 5-й фестиваль кіно про музику та культуру INTRO. Покази йтимуть у кінотеатрі «Жовтень», а стрічки, пов’язані з електронною музичною сценою, продемонструють у Concert Hall. Цьогоріч у програмі фестивалю — фільми, що досліджують вплив глобальних соціальних змін на життя і творчість.

«Віднаходження власної ідентичності, реакція на радикальні трансформації та смілива й бунтівна відповідь умовам часу, які диктує світ навколо, — те, з чим зіштовхуються герої стрічок, і те, що хвилює кожного з нас», — коментують організатори.

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги2

Показ фільму  «Ми. Майбутнє» та презентація артпроєкту Нікіти Тітова

Де: Український Дім
Коли: 4 квітня | 16:30

Документальний фільм «Ми. Майбутнє» розповідає історії дітей з Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Каховки та Львова. Хлопці та дівчата діляться мріями та власним досвідом проживання війни, а ще розповідають про свої проєкти. Наприклад, Мирослава Трофимчук працює над молодіжним рухом для криміналізації екоциду, а Софія Оніщенко організовує платформу для молодіжних волонтерських обмінів. Реалізувати ідеї дітей допомагають досвідчені викладачі-наставники. Афіші для фільму створював художник та ілюстратор Нікіта Тітов.

Фестиваль «Тиждень австрійського кіно»

Де: кінотеатр «Жовтень»
Коли: 11 квітня

На фестивалі «Тиждень австрійського кіно» у Києві покажуть 4 фільми різних жанрів: від спортивної драми до містичного фільму жахів. Подію відкриє драматична стрічка  «Ціле життя» режисера Ганса Штайнбіхлера, яка розповідає про життя чоловіка у XX столітті, сповнене тяжкої праці, великого кохання та страшних історичних подій. На фестивалі також йтимуть фільми «Лазня диявола», «Прийшов, побачив, переміг» і «Виходячи за межі».

Виставка мисткині з Донецька Саші Макарської «Полотно: лють/надія/любов»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея» 
Коли: до 7 квітня

Роботи художниці присвячені найціннішим моментам у житті — тим, за які люди тримаються в часи війни. Її картини — про почуття люті, яке штовхає нас вперед, а також про надію і любов, які надихають та дарують радість навіть у важкі хвилини. Саша Макарська показує схід України та закарбовує інші важливі миті свого життя. 

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги3

Виставковий проєкт «Леонід Козлов. Лабіринтами часу»

Де: аукціонний дім Goldens
Коли: до 12 квітня

Леонід Козлов відомий як майстер реалістичної скульптури на тему балету. Виставковий проєкт «Лабіринтами часу» розкриває маловідому, але не менш значущу творчість митця. В експозиції презентують абстрактні скульптурні композиції 1990-х років, в яких Леонід Козлов експериментує з формою, розбиваючи традиційне уявлення про фігуру. Тут можна побачити й архетипічні жіночі образи, що відсилають до первісного мистецтва, і візуалізацію чоловічо-жіночих стосунків мовою лаконічних об`ємів. На виставці також покажуть абстрактні твори Леоніда Козлова періоду 2007-2020 років.

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги4

Виставковий проєкт «Український щоденник 2022–2023»

Де: Український Дім
Коли: до 28 квітня

На проєкті буде 375 робіт від 81 художника про повномасштабне російське вторгнення. Виставка експонується в межах конкурсу «А4, кулькова ручка», а цьогорічний формат щоденника передбачає особистий погляд та переживання митця. Окрім рисунків про воєнну агресію до проєкту також долучили есеї. Серед учасників виставки — Тіберій Сільваші, Єгор Зігура, Олексій Аполлонов, Ігор Гусєв та Олександр Бабак.

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги5

Вечірка з електронною музикою Because

Де: мистецький простір «КультМотив»
Коли: 20 квітня | 17:30 – 22:00

Вечірка в межах серії концертів Because поєднує експериментальну музику з візуальним мистецтвом. У лайнапі події — музиканти John Object, Maryana Klochko, Bryozone, Oleksii Podat та Khrystyna Kirik. В окремому залі йтиме фотовиставка від UPI (Ukrainian Photography Institute), в межах якої покажуть колекцію вуличної фотографії з 500 робіт від 40 фотографів. 

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги6

Виставка робіт Алли Горської

Де: Український Дім
Коли: до 28 квітня

На першій ретроспективній виставці Алли Горської представлено понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівних матеріалів, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці та її найближчого кола. Експозиція знайомить відвідувачів з ескізами найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами визначних українських діячів — Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча та Ліни Костенко.

Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги7

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *