Книжкова полиця: 5 історій про сильних жінок, які надихають

Must-read

Вони прагнули більшого, ніж просто надихати. Вони шукали свій шлях, вчилися протистояти очікуванням та стереотипам, часом їм доводилося битися із сотнями ворогів або боротися із самими собою. Видавництво Vivat зібрало 5 історій про неймовірних жінок, що можуть надихнути та подарувати незабутні емоції.

«Залізна вдова», Сіжань Джей Джао

Книжкова полиця: 5 історій про сильних жінок, які надихають0

Сіжань Джей Джао — один з найяскравіших літературних дебютів останніх років. Окрім уваги до роману «Залізна вдова» неабиякий інтерес викликає й особистість автора, що ідентифікує себе як небінарну людину. Роман «Залізна вдова» став бестселером №1 за версією New York Times, отримав численні премії та відзнаки. Це майстерно написана книжка, яка дивує сюжетними ходами та приємно вражає тим, що герої не пласкі, а живі й реальні, зі справжніми проблемами та негативними рисами.

Це історія, що поєднує фентезі та фемінізм. 18-річна Ву Дзетянь прагне помститися за смерть сестри й вступає до лав армії, що боронить світ від космічних загарбників. Дівчині підпорядковується гігантська бойова машина під назвою «Дев’ятихвоста лисиця». В якийсь момент у воїтельці прокидається сила і вона усвідомлює, що може боротися не лише з ворогом, але і з системою патріархального суспільства, що дуже несправедливе до жінок і користається їхньою енергією. Тож виступ проти цієї несправедливості стає місією для Залізної Вдови.

«Залишся, якщо кохаєш…», Коллін Гувер

Книжкова полиця: 5 історій про сильних жінок, які надихають1

Героїня бестселера Коллін Гувер, Лілі, бореться не з системою, а з самою собою. Письменниця зізналася, що написала продовження культового роману «Покинь, якщо кохаєш…» на прохання фанатів, які марили тим, щоби дізнатися, що буде з головною героїнею далі. Адже Лілі — не супергероїня, її проблеми та переживання близькі багатьом людям по всьому світу. Коллін Гувер підняла у своєму романі актуальну тему домашнього насильства, фізичного і психологічного, питання тиску на жінку. Шлях її героїні — це не просто втеча від насильства, це шлях до себе. І саме це підкупає мільйони читачів та читачок.

«Залишся, якщо кохаєш…» розпочинається з того ж місця, де завершилася попередня історія. Лілі опиняється поміж двох вогнів. Після випадкової зустрічі з Атласом вона розуміє, що вони хочуть бути разом і це дійсно сильні почуття. Але її колишній чоловік, Райлі, вважає саме Атласа винним у тому, що вони з Лілі розлучилися. Тож з одного боку — почуття і пристрасть, з іншого — батько дитини та потреба захистити не лише доньку, але й себе саму від привидів минулого. Це історія, що викликає емоції та примушує замислитися над власним життям.

«Матінка», Лорен Ґрофф

Книжкова полиця: 5 історій про сильних жінок, які надихають2

Критики називають письменницю Лорен Ґрофф однією з найцікавіших профеміністичних авторок сучасності. Героїні її творів — жінки, які не бояться кидати виклик суспільству, стереотипам, вони хочуть знайти своє місце під сонцем і просто бути щасливими від того, що є самими собою. Не важливо, у XII чи XXI столітті.

Героїня роману «Матінка», Марі де Франс — 17-річна дівчина: волелюбна, неординарна навіть зовні, а ще вона королівська позашлюбна донька. Могла б бути придворною леді й жити життям, відповідним для аристократки XII століття. Натомість її відправляють з королівського двору і не абикуди, а в бідне англійське абатство, яке вона має очолити. Послух, молитва, численні обмеження та правила, спартанські умови — це не те життя, про яке мріяла розумна й амбітна Марі. Однак вона не просто очолює абатство, але робить це місце успішним, важливим і навіть легендарним. Цей роман — історія життя Марі де Франс, її зростання, боротьби з системою і з самою собою, розповідь про мрії, амбіції та покликання. А ще про віру, яка іноді проростає у душі. В першу чергу віру в себе.

«Гамнет», Меґґі О’Фаррелл

Книжкова полиця: 5 історій про сильних жінок, які надихають3

Яка перша асоціація виникає, коли ми чуємо ім’я «Гамлет»? Легендарна п’єса англійського драматурга Вільяма Шекспіра. В романі Меґґі о’Фаррелл прізвище Шекспір не звучить, але ми чітко розуміємо, що це історія про геніального драматурга та його дружину, Агнес. І саме ця дивовижна жінка виходить на перший план.

Химерниця Агнес читає людські душі й зцілює тіла. Слава про незвичайні здібності дівчини-сокільниці шириться по околицях. Вона обробляє орендований у брата клаптик землі — відьмацький садочок, збирає лікарські рослини, дбає про дітей і пасіку. А її чоловік Вільям підкорює лондонську сцену. Одного дня поріг їхнього дому переступає смерть — від чуми гине 11-річний Гамнет, попри всі спроби Агнес його врятувати. Втрата сина змінює стосунки між чоловіком та жінкою, які колись кохали одне одного до нестями. Між ними виростає стіна з потужного болю та безпорадності. Але чотири роки потому Вільям Шекспір створює п’єсу «Гамлет», відроджуючи і свого сина, і свій шлюб.

«Завтра, завтра, завтра», Ґабріель Зевін

Книжкова полиця: 5 історій про сильних жінок, які надихають4

Щира історія про дружбу, самотність, стосунки, вразливість і пошук свого шляху. Це історія не тільки про комп’ютерні ігри, адже все життя — це гра. І так, у цьому романі також можна знайти шекспірівські нотки. Сем Мейзер і Сейді Ґрін зустрілися і потоваришували в дитинстві, але їхні шляхи розійшлися. Одного холодного грудневого дня після кількарічної перерви у спілкуванні вони випадково зустрілися в метро. Сейді дає Сему диск зі своєю відеогрою, після чого їхнє життя набуло нових барв. Друзі створили популярну гру «Ічіґо», відкрили власну компанію, ще до закінчення коледжу стали багатіями. Як встояти перед спокусами дорослого життя, зберегти щирість, реалізувати особисті творчі амбіції, не втративши дружби? Яким є шлях жінки в комп’ютерному бізнесі? Та як продовжувати жити, якщо твоє життя розлітається на друзки і все, що тобі лишається, — це ігри?

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *