ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України

Казковий ліс у співпраці з рухом UAnimals  

Цієї зими ЦУМ Київ запрошує поринути у казковий різдвяний ліс із неймовірними мешканцями, яких вкрай рідко можна зустріти у живій природі: це тварини з Червоної книги України. Тож познайомимося з ними ближче і дізнаймося про їхні суперсили разом з UAnimals.

У першій вітрині за ялинкою сховалась плямиста гострозора рись з милими китицями на вухах, яка двічі на рік змінює гардероб (звісно, хутро) і веде переважно нічний спосіб життя. Вона — інтроверт, але якщо вже збирається компанія, то рисі, що йдуть позаду, ступають точно в слід тих, що йдуть попереду, залишаючи лаконічний орнамент.

ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України0

Вітрина з плямистою гострозорою риссю

Пташка хохітва у другій вітрині має сіро-буре забарвлення, а в шлюбний період самець «вбирається» у чорний «шарф» із білими смугами. Ці птахи — взірець подружньої вірності. Якщо почуєте «куль-куль-куль» — це хохітва, а якщо вона почує вас, то вмить злетить, гучно лопочучи крилами, та одразу зникне, адже в польоті вона може розвивати швидкість до 80 км на годину.

ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України1

Вітрина з хохітвою

Героями третьої вітрини стали одразу дві рідкісні тварини. Сова сипуха з білосніжною мордочкою у формі серця та вишуканим забарвленням крил перебуває на межі зникнення, адже в Україні налічується лише 30 пар цих птахів. Вночі сипуха полює, а вдень спить, віддаючи перевагу відлюдним місцям. Не лякайтеся її загрозливого сипіння: такий звук сова видає від переляку.

Якщо вам пощастить зустріти в лісі безрогого лося, то це або самка, або самець, що скинув свої важкі роги (до 20 кг) після шлюбного періоду. Лосі — гарні плавці та можуть до хвилини затримувати дихання під водою, а ще вони короткозорі та довірливі.

ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України2

Вітрина з лосем та сипухою

У четвертій вітрині облаштував собі нірку вухатий їжак. Він менший за звичайного їжака, але має вуха, довші на пів голови. Вухатий їжак значно прудкіший за брата: за ніч може пройти близько дев’яти кілометрів. Він уміє бути аскетом — до десяти тижнів жити без їжі та води, — а ще солодко спить з жовтня по березень.

Поруч виринула хохуля — родичка кротів, що має довгий хоботок та перетинки на лапках. Довгий сплюснутий хвіст править їй за кермо під час плавання. Вона трохи недобачає, але компенсує це відмінним нюхом і розвиненою тактильністю. Хохуля живе у воді, але її м’яке та густе хутро не намокає, а затримувати дихання вона може на цілих п’ять хвилин.

ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України3

Вітрина з вухатим їжаком та хохулею

Заєць-біляк застрибнув у п’яту вітрину. Двічі на рік він міняє шубку, і взимку біляка не відрізнити від снігу — тільки кінчики вух чорніють, а хвіст залишається сірим. Він не тільки прудкий, а й майстер заплутувати сліди, тож хижакам важко його вполювати.

ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України4

Вітрина із зайцем-біляком

Ось визирає з-за кущів невеликий та вправний корсак. Звір живе у степу, за що його називають степовою лисицею. Він дуже вибагливий до клімату і вкрай обачний: завжди має запасні нори та схованки. На відміну від рисей корсаки — соціальні тварини, що полюють невеликими зграями і не бояться людей, але в разі небезпеки прикидаються мертвими.

ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України5

Вітрина з корсаком

Найбільший і найважчий український хижак — бурий ведмідь — разом з дитинчатами завітав у сьому вітрину. Він ненажера: крім м’яса впольованих тварин їсть мурах, ягоди, рибу, горіхи, мед, зерно, фрукти, проте під час зимового сну скидає до 90 кілограмів ваги. Ведмідь може ходити на задніх лапах і користується пальцями на передніх лапах так, як і людина.

ЦУМ Київ презентував різдвяні вітрини про тварин з Червоної книги України6

Вітрина з бурим ведмедем

Зовсім скоро на 5-му поверсі ЦУМу у спеціальному поп-апі представлять перший благодійний дроп колекції зоозахисної організації UAnimals «Червонокнижні», мета якого — привернути увагу до видів тварин, що зникають. До колекції входять світшоти, футболки, шарфи, пледи та керамічні вироби з авторськими принтами, прибуток від продажу яких спрямують на відповідний проєкт організації.

ЦУМ Київ продовжує працювати та робити те, що вміє найкраще, — дарувати людям радість свята, красу та надію. Приходьте до нас за різдвяним настроєм, та памʼятайте: все це можливо завдяки нашим воїнам, які продовжують боротися за наш спокій і безпеку. Війна триває. Не припиняємо допомагати ЗСУ!

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *