Чехія передасть Україні дві мобільні бібліотеки для збереження друкованої спадщини

Чехія передасть Україні дві мобільні бібліотеки для збереження друкованої спадщини 22.11.2023 05:19 Укрінформ Чеська Республіка за допомогою Національної бібліотеки передасть українським бібліотекам два мобільні бібліотечні пункти для збереження друкованої спадщини.

Про це повідомили у вівторок міністр культури Чехії Мартін Бакса та представники державних установ і приватних компаній, передає Укрінформ із посиланням на Radio Prague International.

Перша пересувна бібліотека буде передана українцям до середини наступного року в рамках проєкту Archa. Вона коштуватиме 10 мільйонів крон (408 163 євро). Проєкт Archa є частиною програми «Підтримка української культури».

Кошти на другий бібліобус буде зібрано у межах публічного збору на користь цієї ініціативи.

Під час російського вторгнення в Україні було знищено сотні культурних об'єктів. За словами Бакси, проєкт є демонстрацією рішучості Чеської Республіки підтримувати українську культуру.

Як повідомляв Укрінформ, міністерство культури Чеської Республіки спільно з Міністерство культури та інформаційної політики України запустили проєкт «Мобільний центр оцифрування» як важливий внесок у підтримку та збереження української культури.

Фото ілюстративне: ČT24

Бібліотека Чехія Книги Культурна спадщина Україна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *