Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A

Учасники благодійної виставки стільців у галереї Avangarden

Уже 16 травня в галереї Avangarden стартує благодійна виставка, в якій задля доброї мети студія дизайну інтер’єрів Between the Walls об’єднала вісьмох українських митців. Кожен з художників презентує своє бачення обраного об`єкта інтер’єру — стільця простої форми. Кожен стілець стане лотом для збору коштів на побудову житла для переселенців у співпраці з фондом District#1. В очікуванні виставки ELLE підготував серію матеріалів, в яких знайомить вас з представленими на виставці художниками. 

Ми розповідаємо про творчий шлях Тамари Турлюн, Гамлета Зіньківського та дуету SOC.I.A. 

Тамара Турлюн — художниця та кураторка, співзасновниця простору Depot 12_59 

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A0

Молода художниця працює з графікою, живописом, відео, мозаїкою та скульптурою, проявляючи різноманітні підходи до вираження своїх поглядів. Свій творчий шлях вона почала ще в дитинстві, і з підтримкою родини змогла розвиватися як мисткиня. 

Тамара є резиденткою чисельних програм та групових виставок. 2016 року дівчина закінчила Дніпропетровський театрально-художній технікум, а 2019 року — кафедру живопису в студії монументального мистецтва НАОМА. 2021 року також закінчила програму КАМА. 

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A1

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A2

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A3Художниця народилася в Черкаській області, проте вона часто відвідує Дніпро. Біля будинку Тамари щодня проїжджають важкі вантажі та техніка. Це місце є таким собі транзитним апендицитом, про який мисткиня створила серію робіт «Павуки світла». Художні роботи присвячені району, де мешкає Тамара — він дещо ізольований від решти міста. Дівчина стежить за тим, як рухається лінія фронту, виникають тривога та неспокій, як у 2014 чи 2022 роках. 

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A4

Свою творчість Тамара Турлюн коментує так: «Сьогодні я відчуваю, що немає роботи, якою я пишаюсь. Всі вони зроблені в різний період, з різними настроями. Одні складніші у реалізації, і тому їхнє створення — це моє особисте досягнення».

Гамлет Зіньківський — стріт-арт художник з Харкова 

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A5

Гамлет Зіньківський є відомим в Україні та за її межами стріт-арт митцем, чиї  графічні роботи з філософськими написами стали невіддільною частиною ландшафту міста Харкова. Гамлет є фіналістом PinchukArtCentre Prize у 2009 та 2011 роках. Представляв Україну на 53-му Венеційському бієнале у 2013 році. 

Одна з найпопулярніших робіт митця — стріт-арт стільця на будинку в Харкові. Цією роботою Гамлет вирішив нагадати людям, що вони є потрібними та важливими простим написом «Для тебе завжди є місце». Малюнок художник розмістив біля кіоску з шаурмою, поруч з яким стоять стільці, на яких звично відпочивають харків’яни. 

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A6

Також ця робота стала продовженням ідеї митця в оформленні стільця для спільної виставки, організованої Between the Walls.

Гамлет Зіньківський каже: «Фраза “Для тебе завжди є місце” — дуже важлива. Важливо усвідомлювати, що для тебе завжди є місце».

SOC.I.A — творчий дует, який створює музично-перформативні відео

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A7

SOC.I.A — це творчий дует, що складається з братів Артура та Ігоря Спаських. Вони створюють графічні форми під впливом музики та танцювальної пластики. Працюють брати Спаські з технікою спрей-культури пензлем та іншими експериментальними інструментами. 

Ближче з творчістю дуету можна познайомитися через роботу про відчуття часу «Лімбо: покинуті землі та вічні шукачі». Митці досліджують нові горизонти внутрішнього світу, залишаючи при собі надію та силу як вірних супутників. Брати долають час, наче лабіринт, де їхнім компасом є музика. 

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A8

Артзнайомство: Тамара Турлюн, Гамлет Зіньківський та SOC.I.A9

Ближче з їхньою творчістю можна ознайомитися під час благодійної виставки з 16 по 21 травня в галереї Avangarden. 

Про митців з першого матеріалу можна прочитати тут.  

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *