9 нових книжок квітня від українських видавництв

Художня література та нон-фікшн від українських видавництв

Дослідження куртуазного кохання середньовічної Англії, детальний опис архітектурних стилів, аналіз травми повномасштабної війни та феміністична версія антиутопії Джорджа Орвелла «1984» — ці та інші книжки вийдуть друком вже цього квітня. 

На яку літературу від українських видавництв варто чекати? Ми зібрали 9 книжок квітня. 

«Історія архітектурних стилів, великих і не дуже», Катерина Липа 

9 нових книжок квітня від українських видавництв0

Це книжка мистецтвознавиці Катерини Липи про виникнення й занепад архітектурних стилів, а ще — про те,  як вони розвивалися в Україні. Від храму Амон-Ра, Пантеону, Стоунхенджу й італійських палаців до міських ратуш, соборів, катедр і хрущовок — авторка розповість про найвидатніші будівлі різних часів.

.«Мертва жива вода», Світлана Кострикіна 

9 нових книжок квітня від українських видавництв1

Жахливі речі не трапляються з тими, чия робота — розповідати про жахливі речі. Чи трапляються? Журналістка кримінальної телепрограми Мая впевнена в тому, що разом з колегами виконує важливу роботу. Та все змінюється, коли безвісти зникає її ексцентрична напарниця. Жінка занурюється в пошуки колеги та знаходить відповіді на інші питання: «Де пролягає межа між телешоу і реальним життям?», «Які вчинки можна виправдати добрими намірами?», і «Наскільки журналіст відповідальний за те, що саме показує з екрана?».

«Джулія. 1984», Сандра Ньюман

9 нових книжок квітня від українських видавництв2

Це феміністична оповідь культового роману Джорджа Орвелла «1984». Джулія Вортінг працює механікинею — лагодить машини для написання романів у відділі Худліту в Міністерстві Правди. Згідно з ідеологією правління партії та її лідера Великого Брата, головна героїня є зразковою громадянкою — життєрадісно-цинічною і такою, яка ні в що не вірить та зовсім не переймається політикою. Вона регулярно порушує правила, але також співпрацює з режимом, коли це необхідно. Джулію люблять усі, бо вона знає, як вижити у світі постійного нагляду Поліції Думок, дітей-шпигунів і чорних ринків пролетарських районів. Але героїню починає інтригувати Вінстон Сміт — колега з відділу записів і працівник середньої ланки Зовнішньої Партії. Одного дня вона імпульсивно підсовує йому записку та усвідомлює, що втрачає контроль і більше не може почуватися безпечно в цьому світі.

«Остання бібліотека», Фрея Семпсон

9 нових книжок квітня від українських видавництв3

Джун Джонс працює помічницею у бібліотеці. Вона проводить весь час за читанням: працює з книжками, повертається додому до книжок та розважається, перетворюючи людей навколо на персонажів історій. Єдине, що Джун не любить, — це виходити у світ. Але одного дня бібліотека опиняється під загрозою закриття. Саме тому Джун з пані Б, яка злісно критикує романи Ішіґуро і Маркеса, шкільним другом і фанатом «Гри престолів» Алексом Ченом, восьмирічним Джексоном, що любить читати «Володаря мух», та групою інших чудернацьких місцевих жителів вирішує боротися за збереження найдорожчого місця в Чалкоті. Щоб врятувати бібліотеку і книги, Джун мусить нарешті змінити своє життя. Адже бібліотека — це не лише книжки. Рятуючи її, головна героїня може врятувати й себе.

«Хлопчик, який пішов за батьком в Аушвіц», Джеремі Дронфілд

9 нових книжок квітня від українських видавництв4

У 1939 році столяр із Відня Густав Кляйнман разом із шістнадцятирічним сином Фріцом потрапляє в руки гестапо, а згодом — у концентраційний табір Бухенвальду. Вони дивом виживають після жорстоких знущань нацистів. Але згодом смерть підкрадається до них ближче: Густав дізнається, що його відправляють до Аушвіца, а для Фріца відпустити батька — немислимо. Юнак робить божевільний вибір — наполягає на тому, що теж повинен піти. Протягом шести років жаху і незмірних страждань живими їх тримає одна річ — любов і надія на майбутнє.

«Лімб. Місце загублених душ», Кирило Половінко

9 нових книжок квітня від українських видавництв5

Середина 2000-х, місто-мільйонник на сході України. Минуло тринадцять років, відколи Кирило був тут востаннє. Але це місце зовсім не змінилося і, здається, чекало на нього — райони й далі поділені між бандами, а нічні вулиці наповнені тишею й страхом, вгамувати які здатні дешевий алкоголь, наркотики або «махач». Старі друзі, місцевий дільничний, афера з квартирою матері, «дворові методи» розв’язання конфліктів і зваблива сестра кримінального авторитета все глибше вплутують Кирила в павутину місцевих інтриг. Темрява навколо густішає, в’язкі спогади перекривають кисень і змикаються у зашморг. Поклик «Лімбу», що жадає нової душі, неможливо заглушити ні алкоголем, ні болем, ні смертю. Щоб врятуватися, доведеться здолати найпотужнішого ворога — власне минуле.

«Закохані Тюдори. Як любили і ненавиділи в середньовічній Англії», Сара Ґріствуд 

9 нових книжок квітня від українських видавництв6

Чому Генріх VIII одружувався шість разів? Чому Анна Болейн померла? Чи правда, що придворні вітали Єлизавету I як богиню, яка зійшла на землю? Драми куртуазного кохання століттями захоплювали читачів і мрійників. Проте надто часто кажуть, що все це існувало лише в казках та піснях — старих легендах про Короля Артура і лицарське благородство. Сара Ґріствуд розповідає, як куртуазне кохання творило і руйнувало династію Тюдорів: від того, як Генріх VIII оголосив себе «вірним слугою» Анни Болейн, до поезій, щедро розкладених навколо Єлизавети I її шанувальниками. 

«Вбивайте усвідомлено», Карстен Дюсс

9 нових книжок квітня від українських видавництв7

Бйорн Дімель — кримінальний адвокат. Піклування про клієнтів забезпечило йому та його родині комфортне життя. Однак є в роботі негативний бік: це також призвело до краху в шлюбі між Бйорном та його дружиною.  Катаріна змусила головного героя відвідати семінар з усвідомленості, щоб вони змогли відновити родину. Інакше дружина розлучиться з ним і забере їхню спільну дитину.  Навчання допомагає, і Бйорн навіть може інтегрувати те, чого він навчився, у свою роботу. Він просто вбиває свого клієнта ― за всіма правилами усвідомленості… За такими ж правилами він також розв’язує інші проблеми. 

«Як це, війна? Психологічний досвід повномасштабного вторгнення», Ілля Полудьонний та Марк Лівін

9 нових книжок квітня від українських видавництв8

Книжка зосереджена на першому півріччі повномасштабного вторгнення. Автори переповідають досвід травми, а також фіксують, називають і пояснюють, що відбувалось з людьми із психологічного та соціального погляду. Ілля Полудьонний та Марк Лівін діляться власними спостереженнями стосовно війни на основі психологічної теорії. У розділах, що стосуються складних і вразливих тем, про свій досвід розповідають партнери з проєктів Veteran Hub і «Сильні». 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *