7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді

Виставка Івана Марчука, проєкт «Мови війни» і не тільки

Попри воєнний стан та постійну загрозу, українське культурне життя не лише не зменшує обертів, а й нарощує їх. Так, останній місяць осені, ніби створений для вдумливого відвідування музеїв та галерей, підготував для киян безліч важливих виставок, присвячених абсолютно різним темам: від української культури до рефлексій на тему війни. Виставка видатного українського митця Івана Марчука «Шевченкіана», персональний проєкт Макса Вітика «Реальність і Марево», виставка сучасного мистецтва «Співіснування з темрявою», виставка документальних фотографій, створених 24 регіональними переможцями міжнародного конкурсу «World Press Photo 2023», — кожен знайде варіант на свій смак.

«Реальність і Марево»

7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді0

Де: Музей української діаспори

Коли: 10 листопада — 14 січня

10 листопада о 17:00 у Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставки Макса Вітика «Реальність і Марево». Кожна зала експозиції відтворює атмосферу окремої майстерні українсько-американського художника й послідовно переносить нас світами червоних скель Аризони, фольклору Північного моря та озера Супій, пекучих пустель Єгипту та революційних подій Київського Майдану. Роботи Вітика водночас медитативні та сповнені внутрішньої напруги. Вони м’яко занурюють нас у світ підсвідомого, пропонуючи відрефлексовані залишки реальності, часто — філософської та політичної. Виразні кольори й текстури нашаровуються в архаїчні та геологічні сюжети й врешті надають уявному відчуття близькості й тактильності.

«Шевченкіана»

7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді1

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: 3 листопада — 26 грудня

У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилась виставка видатного українського митця Івана Марчука «Шевченкіана», на якій можна побачити мистецьке осмислення художником поетичної творчості Тараса Шевченка. Митець під час творення картин застосував техніку гризайлю, що дало можливість створити майже монохромні роботи, використавши однотонну гаму найтонших варіацій кольору, побудовану на віртуозному відчутті оптико-хроматичних можливостей. Лише окремі твори циклу є багатобарвними, але їх колорит дуже стриманий та шляхетно-вишуканий. Картини не лише ілюструють поетичні рядки Шевченкового «Кобзаря», а й відображають світобачення самого Івана Марчука.

«Мови війни / War Languages»

7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді2

Де: Музей Ханенків

Коли: 7 жовтня — 26 листопада

Виставка «Мови війни / War Languages» відбудеться в рамках співпраці двох українських музеїв — Музею Ханенків та Одеського художнього музею. На виставці будуть представлені роботи Євгена Баля, Васі Дмитрика та Миколи Лукіна, що є рефлексіями на тему «мови війни» та її впливу на наше повсякденне життя. Твори експонуватимуться у спорожнілих з початку повномасштабного вторгнення залах Музею Ханенків.

«Напружений горизонт. Туга за Кримом»

7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді3

Де: ДП «Кримський дім», 39.9gallery

Коли: 10 листопада — 10 грудня

10 листопада о 18:00 в Кримському домі відбудеться відкриття персонального виставкового проєкту української сучасної художниці Ельміри Шемседінової «Напружений горизонт. Туга за Кримом». Проєкт є особистою реакцією на окупацію Криму та складні події, які розгортаються на території України. Ельміра використовує морські пейзажі як символи своїх спогадів, а також як засіб виразити свою реакцію на нинішні події. Зазвичай мисткиня створює пейзажі з натури, однак всі роботи, представлені на виставці, створені після повномасштабного вторгнення Росії в Україну по пам`яті. Вони слугують символами колишнього мирного життя в Криму.

В рамках відкриття виставки 10 листопада о 19:00 заплановано проведення мистецького перформансу «Запам’ятати море».

«Співіснування з темрявою»

7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді4

Де: Мистецький арсенал

Коли: 9 листопада — 25 лютого

9 листопада 2023 року о 18:30 Мистецький арсенал запрошує на відкриття виставки сучасного мистецтва «Співіснування з темрявою» у стінах Старого арсеналу. Співіснування з темрявою — це те, чого нам усім довелося навчитися, починаючи з жовтня 2022 року і впродовж багатьох місяців, коли Росія систематично обстрілювала об’єкти критичної інфраструктури України, що призвело до запровадження віялових відключень електроенергії та перебоїв із постачанням води, тепла і зв’язку.

На виставці представлять мультимедійні та аудіовізуальні інсталяції, перформанси, живопис та інші художні роботи Терези Барабаш, Сергія Петлюка, Даші Подольцевої та Олексія Шмурака, Антона Саєнка, Івана Світличного, Федора Тетянича, Максима Ходака, Терези Яковини та Photinus studio.

«Невизначений простір»

7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді5

Де: Dymchuk Gallery

Коли: 2 листопада — 24 грудня

Dymchuk Gallery представляє проєкт «Невизначений простір», до якого увійшли живопис, графіка та відео художниці Наталії Лісової, створені після повномасштабного вторгнення, у форматі серії пейзажів й інтер’єрів. Чорно-білі димчасті полотна — це форма, що дозволяє художниці фіксувати простір і свіжі спогади, наче з давно минулого мирного життя, до гіркого дорослішання й до війни. Через страх втрати, авторка почала фіксувати важливі місця й людей, створюючи нішу зі спогадів, в яку можна безпечно зануритись.

«World Press Photo 2023»

7 важливих виставок, які варто відвідати у листопаді6

Де: Національний музей Тараса Шевченка

Коли: 8 листопада — 3 грудня

8 листопада починає роботу виставка документальних фотографій, створених 24 регіональними переможцями міжнародного конкурсу «World Press Photo» з 23 країн світу. У своїх роботах автори відобразили головні події минулого року: війну в Україні, протести в Ірані, кліматичну кризу в Марокко. Головним зразком сучасної фотожурналістики, який буде представлений на виставці, є світлина українського фотографа Євгена Малолєтки «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі». Робота була створена автором під час перебування в оточеному місті.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *