6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати

Радить психологиня

Підлітковий вік — це час змін і випробувань. Підлітки шукають себе, досліджують світ і намагаються зрозуміти, хто вони такі. Психологиня проєкту «Смілива» від «Фонду Маша» Марина Діденко радить серіали, які допоможуть підліткам розібратися у всіх цих питаннях. Кінострічки часто торкаються таких важливих тем, як дружба, любов, сім`я, школа, дорослішання і самоідентифікація. 

«Не всі серіали з нашого списку легкі для перегляду. Але вони можуть бути захопливими, інформативними й надихаючими та допомогти підліткам зрозуміти, що вони не самотні зі своїми проблемами, що є люди, які їх розуміють і підтримують», — розповідає Марина Діденко. 

Перегляд цих серіалів буде корисним не лише для підлітків, а й для батьків, адже допоможе їм краще зрозуміти своїх дітей, їхні емоції та поведінку.

«Перші ластівки», Україна, 2019 рік

6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати0

Instagram: @1lastivky

Молодіжний трилер, у якому зображено реальні проблеми сучасних підлітків: булінг, стосунки з батьками, неприйняття інакшості, самотність, а також небезпеки, які приховує спілкування в Мережі. Реалістичності серіалу додають локації, на яких відбувалися зйомки, — це і звичайні спальні райони Києва, і інтер`єри справжньої школи. Гра молодих акторів не трафаретна, спостерігаючи за ними, ти віриш і співчуваєш їм, а закручений детективний сюжет тримає в напрузі до останнього! То хто ж ховається за маскою віртуального «Друга», який підштовхує героїв до скоєння найстрашнішого?

«Перші ластівки. Залежні», Україна, 2020 рік

6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати1

Instagram: @1lastivky

Це не продовження першої частини серіалу за розвитком сюжету, але продовження розкриття гостросоціальних тем. Тепер героями є не підлітки, а студенти, кожен з яких має якусь залежність: наркотичну, сексуальну, матеріальну, емоційну тощо. У другому сезоні на арену також виходить таємничий віртуальний «Друг», який ладен підтримати й направити в будь-якій скрутній ситуації. Але куди? І до чого призведуть його поради цього разу?

«Ведмеже місто», Швеція, 2020 рік

6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати2

Серіал «Ведмеже місто» — екранізація однойменного роману шведського письменника Фредеріка Бакмана. Провінційне життя маленького містечка, яке загубилося серед велетенських дерев у постійному холоді, залежить від перемоги місцевої хокейної команди. Хокей для жителів Бйорнстада — це не просто гра, а ціла філософія, яка вже багато років об’єднує місто. Здавалося, що вечірка з нагоди святкування перемоги в матчі мала б стати однією з найвеселіших і найщасливіших подій, але там трапилося те, що не лише зламало долі найкращого гравця команди Кевіна та доньки головного тренера Майї, а й розділило ціле місто. Тепер кожен має зробити свій важкий моральний вибір. Як герої впораються з цим, якщо життя щодня підкидає нові виклики? Серіал підіймає безліч тем: підліткова криза, сімейні міфи, втрата близької людини, насильство, вибір, шлях до мети, відданість, злочин і покарання та ще багато всього, що не залишає байдужим.

«Енн», Канада, 2017 рік

6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати3

На долю чарівної рудоволосої дівчинки Енн Ширлі випало чимало випробувань, та попри всі життєві негаразди вона знаходить у собі сили вірити в дива, помічати красу навколо та заряджати цим оточення! І хоча наша героїня живе наприкінці ХІХ століття, проблеми, з якими вона стикається, на жаль, є актуальними й сьогодні: класова дискримінація, упередження, цькування тощо. Історія, яку ви побачите, зачіпає доволі глибокі та болісні теми, та попри це вона залишається надзвичайно затишною і світлою. А якщо сподобається серіал, можете перечитати серію романів про Енн авторки Люсі-Мод Монтгомері, за якою, власне, і створено цю екранізацію.

«Деш і Лілі», США, 2020 рік

6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати4

IMDb

Серіал «Деш і Лілі» — це чарівна романтична історія, яка розгортається на тлі передріздвяного Нью-Йорка. Свою найбільшу мрію — зустріти справжнє чисте кохання — 17-річна авантюристка Лілі втілює в доволі оригінальний спосіб. Вона залишає записник на полиці книжкової крамниці. Його знаходить хлопець, який, на перший погляд, повна протилежність Лілі — дещо цинічний інтелектуал Деш. Зав’язується цікаве листування, в ході якого з’ясовується, що між героями багато спільного. Серіал сповнений гумору, приємної музики та казкової атмосфери Різдва!

«Сексуальна освіта», Велика Британія, 2019-2023 роки

6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати5

Це комедійний серіал про дружбу, перші почуття, прийняття себе і пошук свого місця в цьому світі. І, звісно, про сексуальне виховання. Стрічка розповідає про 16-річного школяра Отіса, якому не вдається будувати нормальні стосунки з дівчатами. Він занадто сором`язливий і скутий. Мама Отіса працює сексотерапевткою, тому він непогано розуміється на підлітковій психології і фізіології. Одного разу в голову хлопцеві приходить геніальна ідея — відкрити в школі підпільну клініку сексуального виховання, щоб допомагати однокласникам справлятися з проблемами перехідного віку. 

Цей серіал варто подивитися і батькам підлітків, аби краще розуміти своїх дітей. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *