5 найкращих скандинавських детективних серіалів

Напружений сюжет, приголомшливі похмурі пейзажі та напрочуд реалістична атмосфера

Напружений сюжет, приголомшливі похмурі пейзажі та напрочуд реалістична атмосфера — ось складові рецепту успіху скандинавських серіалів, які з кожним роком стають все популярнішими. Від суперпопулярного серіалу «Міст» до шоу «У пастці», дія якого відбуваються у замкненому просторі, — у нашій добірці ви знайдете скандинавські детективні серіали з найвищим рейтингом, які точно стануть вашими улюбленими.

«Каштановий чоловічок»

Данський детективний мінісеріал, заснований на однойменній книзі Сорена Свейструпа, розповідає про вбивство молодої жінки — її тіло знайшли на дитячому майданчику. Поряд із жертвою хтось залишив фігурку каштанового чоловічка, зробленого з сірників та каштанів. Під час розслідування криміналісти виявляють на фігурці відбитки пальців, що належать маленькій доньці відомої жінки-політика. Це шокує всіх, адже дитину викрали та вбили рік тому, а злочинця, який нібито це зробив, вже заарештовано. Атмосферний данський детективний трилер сподобалося 92% користувачів Google.

«Міст»

Після короткого відключення електропостачання на Ересуннського мосту, який сполучає Данію та Швецію, знаходять мертву жінку. Невдовзі виявляється, що тіло розрізане навпіл: верхня частина належить відомій шведській політикині, а нижня — данській повії, вбитій три роки тому. Кожна з половин лежить на території своєї країни, тож за справу беруться відразу два спеціалісти: детектив Сага Норен з Мальме та інспектор Мартін Роде з Копенгагену. Попереду на них чекає заплутане розслідування та нові жорстокі вбивства. Детективний серіал, розроблений спільно данською корпорацією «Danmarks Radio» і шведським телебаченням «Sveriges Television», сподобався 89% користувачів Google.

«Найбільше» («Хиткий пісок»)

У престижній школі, що розташована в найбагатшому передмісті Стокгольма, сталася масова стрілянина. Головною підозрюваною несподівано для всіх стає одна з найкращих учениць школи, 18-річна Мая Норберг — в результаті трагедії було вбито її хлопця та найкращу подругу. Поліції та оточенню дівчини належить розібратися в тому, що сталося, й дізнатися, ким насправді є Мая: жертвою чи холоднокровною вбивцею. Шведський драматичний мінісеріал з Ганною Арден та Феліксом Сандманом у головних ролях сподобався 87% користувачів Google.

«У пастці»

Ісландський детективний серіал з елементами містики, який за настроєм нагадує американський мінісеріал 1999 року «Шторм сторіччя», знятий за сценарієм Стівена Кінга. Неподалік від невеликого містечка біля фіорда знаходять тіло чоловіка. Згодом містечко охоплює сильна хуртовина, яка буквально відрізає його від решти світу. Місцеві жителі й начальник поліційної дільниці Андрі Олафссон залишаються сам на сам із вбивцею і стихією. Напружений серіал, дія якого розгортається в замкненому просторі, сподобався 87% користувачів Google.

«Вбивство»

У першому сезоні детектив Сара Лунд, яка збиралася переїхати з Данії до Швеції до нареченого, змушена залишитися, аби розслідувати жорстоке вбивство молодої дівчини. Докази, які вдалося зібрати поліції, вказують на те, що до злочину причетний кандидат на посаду мера данської столиці Троелс Хартманн, однак згодом Сара розуміє, що коло підозрюваних може виявитися набагато ширшим. В наступних двох сезонах Лунд разом із напарниками береться за нові небезпечні та розслідування, розплутувати які глядачам доведеться разом із головною героїнею. Серіал спільного виробництва Данії, Швеції та Норвегії сподобався 86% користувачів Google.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *