5 книжкових рекомендацій із серіалу «Дівчата Гілмор»

Від класики до сучасного горору

Дуже часто під час перегляду кінострічок ми натрапляємо на книжкові рекомендації від екранних персонажів і вносимо чимало історій до свого списку для прочитання. Одним із серіалів, який славиться цілою скарбничкою таких порад, є «Дівчата Гілмор» — культовий серіал початку 2000-х.

5 книжкових рекомендацій із серіалу «Дівчата Гілмор»0

Упродовж семи сезонів глядачам демонстрували найрізноманітніші книги, які читали герої: від сучасних трилерів і детективів до вічної класики. Так усі історії зібрали в список з 408 книжкових рекомендацій, і безліч фанатів серіалу вже поставили собі виклик прочитати якомога більше з них. Ми ж пропонуємо вам добірку з 5 різножанрових романів, які радили прочитати персонажі «Дівчат Гілмор». Ці книги стануть чудовими супутниками в прохолодні зимові вечори.

«Під скляним ковпаком», Сильвія Плат

5 книжкових рекомендацій із серіалу «Дівчата Гілмор»1

Сюжет книги обертається навколо дев’ятнадцятирічної Естер Грінвуд, яка бореться з депресивним розладом. Спочатку дівчина приїжджає до Нью-Йорку, щоб пройти стажування у відомому журналі, проте велике місто лякає і не виправдовує її очікувань. Згодом Естер планує пройти курс від популярного письменника, проте стикається з відмовою. Тоді ж вона вирішує почати написання власного роману, але й тут дівчина відчуває брак навичок і досвіду. Материнство чи типові для того часу жіночі професії її не влаштовують, тому впродовж усієї історії Естер супроводжуватимуть переживання і сумніви щодо того, куди ж їй рухатися далі.

Це перший і єдиний роман Сильвії Плат, яку більшість читачів можуть знати як поетесу. У свою героїню авторка вклала безліч власних хвилювань і думок, адже й сама жила з клінічною депресією, тому твір в дечому можна вважати й автобіографічним.

Книга є важливим представником світової літератури, проте перед прочитанням варто враховувати те, що в історії трапляється багато тригерних моментів, пов’язаних зі смертю.

«Керрі», Стівен Кінг

5 книжкових рекомендацій із серіалу «Дівчата Гілмор»2

Один із найвідоміших романів Короля жахів розповідає про дівчину-аутсайдерку Керрі. У школі вона часто стикається з булінгом з боку своїх однолітків, а вдома їй спокою не дає божевільна мати, яка схиблена на темі релігії. Сором’язлива й стримана, вона не цікавиться вечірками та не має жодних друзів. Кожного дня Керрі самій доводиться витримувати страждання, які їй приносять інші люди, аж поки в один момент вона не відкриває в собі силу, що здатна знищити усіх кривдників. Дар телекінезу, яким дівчина володіла в дитинстві, знову повернувся, і відтепер Керрі почне використовувати цю жахливу та могутню силу проти будь-кого, хто зробить їй боляче.

«Керрі» можна вважати справжньою класикою горору, і багато книголюбів радять саме з неї починати знайомство з творчістю Стівена Кінга.

«Емма», Джейн Остін

5 книжкових рекомендацій із серіалу «Дівчата Гілмор»3

Цей роман — це захоплива мандрівка до світу англійського суспільства 19 століття. Через призму витонченого гумору висвітлюється історія молодої та самовпевненої Емми Вудхаус, яка вирішує стати свахою для жителів маленького містечка. Вона точно знає, що ніколи не вийде заміж, але це не заважає їй єднати своїх сусідів та знайомих. Однак часто це бажання керувати чужими долями та втручання в романтичні справи інших призводять до дещо незручних та комічних ситуацій, і в якийсь момент Емма, сама того не розуміючи, закохується.

Емма — екстравагантна, свавільна й дуже дотепна, що робить її однією з найяскравіших героїнь Джейн Остін. Лише через неї й варто внести книгу до власного to be read списку. Сам же роман наповнений багатогранними персонажами, гумором і складними та детальними описами, тож не дивно, що Рорі Гілмор звернула на нього свою увагу.

«І не лишилось жодного», Агата Крісті

5 книжкових рекомендацій із серіалу «Дівчата Гілмор»4

Ну і який список для прочитання без легендарних детективів Агати Крісті. Чи не найвідомішим серед них є історія «І не лишилось жодного», яку багато хто може знати за кінострічкою «Десять негренят».

Десятьом незнайомцям надійшло запрошення до розкішного маєтку на відчуженому Солдатському острові. З якою метою, і хто ж їх туди покликав, невідомо, проте зовсім скоро з гостями починають відбуватися жахливі речі: один за одним відвідувачів острова вбивають, а перед кожною смертю з таці на столі зникає статуетка. Вибратися з пекельного місця вони не можуть, тому єдине, що залишається, — самим визначити, чиїх рук справа ці вбивства, і яким чином вони пов’язані з дитячою лічилкою про десять негренят.

Завдяки моторошній атмосфері, захопливому сюжету й умінню Агати тримати в напрузі аж до самого кінця книга чи не найкраще підійде для затишного читання у прохолодні зимові вечори.

«Коханець леді Чаттерлей», Девід Герберт Лоуренс

5 книжкових рекомендацій із серіалу «Дівчата Гілмор»5

Юна леді Констанс Чаттерлей після того, як її чоловік-баронет Кліффорд отримав важку травму під час Першої світової війни й назавжди став прикутим до візка, змушена присвятити все своє життя догляду за ним. Разом вони переїжджають до родового маєтку Регбі, далі від світських вечорів та зібрань інтелігенції. Констанс почувається неймовірно самотньою та нещасною, живучи без кохання та усвідомлюючи, що не зможе народити від свого чоловіка. Кліффорд, розуміючи важке становище його дружини, дозволяє їй завести коханця і навіть завагітніти від нього. Так Конні поринає у пристрасний, сповнений почуттів та експериментів роман з бідним єгерем Олівером.

Довгий час книга була заборонена у багатьох країнах за відверті сексуальні сцени й окремі теми, які підіймалися в історії. Тут і про пробудження власної сексуальності, і про соціальний конфлікт між різними верствами населення, і про засудження з боку суспільства.

Текст: Анастасія Поляк

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *