10 книжок, на які варто чекати у 2024 році

Добірка від Світлани Павелецької

Класичні твори, моторошні трилери, сучасні світові бестселери — такі нові книжки з’являться цьогоріч у #книголаві. На що варто чекати? Співзасновниця видавництва Світлана Павелецька зібрала 10 книжок. 

«Американа», Чімаманда Адічі 

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році0

Прониклива історія про силу кохання, Африку та життя африканської діаспори вийде у травні.

Це соціальна сатира про расу. Події книжки розгортаються в трьох країнах: Нігерії, Сполучених Штатах та Англії. Підлітки Іфемелу й Обінзе навчаються в Нігерії та ще з середньої школи знають, що їхнє кохання буде вічним. Але чи дійсно так буде? Чи зможуть вони пройти всі виклики долі на своєму шляху й бути разом?

«Смак ворога», Тоні Асплер і Ґордон Пейп 

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році1

Вигадана історія молодої німецької дівчини з аристократичної родини вийде в березні.

Ґретхен фон Бісмарк наділена надзвичайним смаком і нюхом. Вона стала довіреною членкинею дегустаторок, однією із чотирнадцяти, які куштували кожну страву, поставлену на стіл перед Адольфом Гітлером. Згодом дівчина дізнається про Голокост і своє власне раніше невідоме єврейське походження. З допомогою свого хлопця Курта Андорфера, лідера Гітлерюґенду, вона продумує план вбивства лідера нацистської Німеччини.

«Дівчата, які нічого не скажуть», Ерік Рікстед 

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році2

Історія про детектива Френка Рата, який допомагає місцевому відділку поліції та паралельно намагається впоратися з власними проблемами. 

У зимовому Вермонті пропала дівчина. Її пошуки призводять до того, що в окрузі виявлено ще низку пропаж. Усі зниклі дівчата абсолютно різні. Здавалося б, між ними не може бути нічого спільного. Але чи можливо, що всі ці зникнення — справа рук серійного маніяка? 

«Хованки з хижаком», Ендрю Мейн

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році3

Напружена кримінальна драма з непередбачуваною кінцівкою вийде у травні.

У центрі сюжету — обчислювальний біолог та університетський викладач Тео Крей. Його звичайна подорож до Монтани перетворюється на безпосередню участь у розслідуванні жорстокого вбивства колишньої студентки. І хоча всі навколо, від місцевих жителів до представників поліції, впевнені, що за звірством стоїть ніхто інший, як ведмідь-гризлі, Тео розуміє, що тут щось інше. І це щось — зло, яке може скоїти тільки людина. Головному герою доводиться залучити всі наукові здібності. Не тільки щоб розгадати загадку, але й щоб самому не стати жертвою.

«Ми маємо звичайного детектива-аматора. Не надто харизматичного, зовсім не хороброго, однак надзвичайно талановитого науковця. І його здатність бачити таємні причинно-наслідкові зв’язки, приховані від інших, зачаровує. Справжня магія, правда», — зауважує Світлана Павелецька.

 «У світлі камер», Крістіна Ковач

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році4

Книга про бурхливе життя телевізійників вийде у червні.

У центрі сюжету опиняється Вірджинія Найтлі — телевізійна продюсерка, яка береться розслідувати справу зниклої адвокатки. Завдяки фотографічній пам’яті вона пригадує, що бачила її в одному новинному сюжеті. Що більше Вірджинія занурюється у хитросплетіння людських взаємин та зв’язків, то заплутанішими й небезпечнішими стають пошуки. А Вашингтон неохоче розкриває людські таємниці та лише створює додаткові ризики. Під яким же заголовком вийде головний сюжет Вірджинії?

«Життя телевізійників — окремий світ, який важко порівняти взагалі з будь-чим. Особливий ритм, неймовірні люди і мільйон подій та інформації, які проходять повз. Трилер особливий тим, що його авторка працювала у медіасфері, розуміється на тому, як створюються новини та як живе ТБ. Якщо ви в пошуку динамічного чтива, яке захопить із перших сторінок, — це точно ваш варіант», — розповідає Світлана Павелецька.

«Знайди мене», Ф. Дж. Вернон 

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році5

 

Психологічний трилер вийде в березні.

У центрі сюжету книжки — історія Ґрей Ґодфрі та її родини. Головна героїня прокидається у порожньому ліжку в родинному маєтку. Її чоловіка Пола немає поруч, а вона не пам`ятає, що сталося минулої ночі через похмілля. Шлюб у них не був ідеальним, а останнім часом додалося ще багато конфліктів. Ґрей припускає, що Пол просто залишив її на самоті й вирішив піти після чергової сварки. Поступово головна героїня починає відкручувати всі події свого життя, щоб зрозуміти все, що з нею сталося в минулому, що відбувається зараз і чого вона насправді хоче. 

«Джейн Ейр», Шарлотта Бронте 

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році6

Історія маленької сироти, яка стикається з несправедливістю та неприйняттям, впродовж сторіч зворушує серця багатьох. Адже попри всі негаразди, героїні вдається зберегти честь, гострий розум і вірність своїм прагненням та переконанням. У дорослому віці, шукаючи кращої долі, Джейн стає гувернанткою і починає нове, майже щасливе життя в Торнфілді. От тільки привабливий та багатий душею господар, містер Рочестер, щось від неї приховує. 

«Кармен», Проспер Меріме 

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році7

Перевидання книжки вийде в березні.

Це історія про фатальне кохання баска Хосе до контрабандистки Карменсіти. Тут детально описані й розбійне життя, звичаї та культура різних меншин та народностей Іспанії, і внутрішнє протистояння між обов’язком та пристрастю. Сюжет «Кармен» та образ героїні ліг в основу багатьох всесвітньо відомих музичних, художніх, кінематографічних творів. 

«Троє у човні, якщо не рахувати собаки», Джером К. Джером 

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році8

 

Повість про трьох нерозлучних друзів, які подорожують човном по Темзі, вийде у квітні.

Гарріс, Джей і Джордж вирішують відпочити від міської метушні, але, як незабаром з`ясовується, не все так просто. Будь-яка дрібниця, починаючи від зборів і закінчуючи спробою відкрити бляшанку з консервами, може стати причиною кумедних пригод. А коли в човні, крім трьох завзятих джентльменів, присутній ще й вкрай енергійний фокстер`єр, веселощі гарантовані.

«Граф Монте-Крісто», Олександр Дюма

10 книжок, на які варто чекати у 2024 році9

Книжка, матеріали для якої взяті з архівів паризької поліції, вийде у травні.

Справжнє життя Франсуа Піко під пером майстра жанру перетворилося на захопливу історію про Едмона Дантеса, в`язня замку Іф. Здійснивши зухвалу втечу, він повертається в рідне місто, щоб здійснити правосуддя і помститися тим, хто зруйнував його життя. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *