День шопінгу – корисні поради для комфортного походу за покупками

Шопінг - 10 Шопінг / unsplash

Щорічно ООН складає рейтинг задоволеності життям World Happiness Report. Україна займає 110-ту сходинку: українці називають шопінг джерелом радості в 40% випадків.

Часто трапляється, що для багатьох людей шопінг – це справжнє випробування. У новому матеріалі Радіо Максимум підготувало підбірку корисних порад, як зробити ваш похід по магазинах приємнішим та комфортнішим.

Культура споживання українців ще й досі формується. Ми купуємо не так, як це роблять європейці чи американці, бо на купівельну поведінку впливають певні історичні події, зокрема існування Радянського союзу з усіма його дефіцитами та стереотипами.

Інший важливий чинник – відсутність фінансової грамотності. Часто люди витрачають всі гроші на продукти, хоча купують багато непотрібного.

Поради для шопінгу:

1. Списки

Перед шопінгом потрібно скласти списки. Напишіть кілька листочків: один з продуктами, інший з товарами для дому, третій зі своїми маленькими примхами, подарунками або іншими подібними речами.

Також можна розділити ці списки ще на дві частини – обов’язкові покупки та речі, які поки можуть почекати. Так вам буде простіше розставити пріоритети, якщо ви не будете вписуватися в бюджет або просто втомитеся ходити по магазинах.

2. Перерви

Дозволяйте собі робити невеликі перерви. Відволічіться на чашечку кави, посидьте на лавочці, поговоріть з кимось телефоном. Це допоможе переключитися від покупок та розвантажити голову. Також невеличкий перепочинок додасть вам трохи додаткових сил.

3. Їжа

Якщо ви йдете в продуктовий відділ, обов’язково поїжте перед цим. Адже ви ризикуєте набрати набагато більше товарів, ніж вам потрібно. Ніякий заздалегідь складений список не зупинить людину з голодними очима і порожнім шлунком.

Цікавіше те, що в такому стані ми часто купуємо дуже багато абсолютної нісенітниці. Відповідно витрачаємо додаткові гроші, які могли б вкласти у щось корисне.

День шопінгу – корисні поради для комфортного походу за покупками1 Шопінг / unsplash

4. Приємні дрібниці

Дозволяйте собі приємні дрібниці. Шоколадка, симпатичні носочки, чашечка смачної кави в місцевому кафе або новий рушник на кухню – все це коштує недорого, але підіймає настрій.

Не відмовляйте собі в таких радощах. Вони не тільки формують ваш настрій, але і напевно стануть в пригоді вам в майбутньому.

5. Ігнорування недоступного

Якщо вас дуже вабить магазин дорогої косметики, але наразі ви розумієте, що не можете собі дозволити щось там купити, просто пройдіть повз. Не вмовляйте себе зайти туди і “просто подивитися”.

Адже в такому випадку вам напевно захочеться щось придбати, ви навряд чи зможете це зробити, і пізніше будете думати про це і засмучуватися. Краще поверніться в цей магазин пізніше, коли у вас буде можливість чимось себе побалувати.

6. Приємна компанія

Покличте з собою на шопінг когось, з ким вам комфортно і весело. У приємній компанії будь-який процес завжди проходить швидше і легше. Більше того у вас буде поруч хтось, з ким можна порадитися в разі потреби.

А ще приємно, що не доведеться самостійно тягнути всі пакети.

7. Уникнення несумісних помічників

З цим напевно стикався кожен. Якщо в процесі шопінгу ви починаєте лаятися і сперечатися зі своїм чоловіком, мамою, подругою або будь-ким іншим, просто відмовтеся від компанії цієї людини.

Ви можете робити цілу купу інших спільних справ в інший час, але, якщо вже на шопінгу ви починаєте псувати один одному нерви, просто не займайтеся ним разом.

8. Підрахунок бюджету

Щоб не опинятися в незручних ситуаціях, коли у вас не вистачає на щось фінансів, заздалегідь порахуйте свої кошти. Подумайте, скільки може коштувати той чи інший продукт, запишіть ціну в вашому списку.

І, хоча б приблизно, розрахуйте вартість ваших покупок. Так вам буде простіше орієнтуватися у власному бюджеті.

9. Вода

Вирушаючи за покупками обов’язково візьміть з собою невелику пляшку з водою. Це допоможе вам періодично зволожувати організм, запобігаючи надмірної втоми та сухості у роті. Чим частіше ви будете робити невеликі ковтки води, тим довше зможете зберегти бадьорість і гарний настрій.

10. Комфортна дорога додому

Якщо ви плануєте набрати багато різних продуктів та речей, продумайте заздалегідь, як ви будете доставляти це все додому. Якщо у вас є помічники або своя машина, процес значно спрощується.

Але в разі, коли вам треба на своїх плечах тягнути шість важких пакетів, насолоджуючись усіма принадами громадського транспорту – це задоволення не з найкращих. Краще просто поберегти себе і викликати таксі. Так, цей варіант буде трохи дорожчим. Але зате так ви збережете здоров’я свого хребта і свою нервову систему.

День шопінгу – корисні поради для комфортного походу за покупками2 Шопінг / unsplash

Як купувати тільки потрібні речі?

1. Позбутися зайвого

Це база – фундамент, на якому буде міцно триматися ваша оновлена шопінг-система. Зараз купувати легко й просто, тому в наших оселях опиняється чимало зайвих речей. Звільнення та організація простору допомагають впорядкувати не тільки речі, а й власні думки.

2. Робити запаси

Ранкова кава, до якої немає цукру – прикрий початок дня. Щоб подібне не траплялося, варто тримати вдома невеликий запас продуктів, які можна зберігати довго. Робити гуртові закупівлі дуже вигідно, адже можна зекономити до 25% місячного бюджету.

Приємний бонус – що б не сталося, на перший час ви завжди матимете їжу чи побутові товари.

  • Купуйте тільки те, чим реально часто користуєтесь чи споживаєте;
  • Обирайте щось з тривалим терміном зберігання – макарони, борошно, крупи, каву, спеції, олію, алкоголь, тютюнові вироби, побутову хімію, косметику;
  • Купуйте продукти високої якості, щоб вони точно “пережили” період зберігання;

3. Купувати онлайн

Останні 10 років в Україні поступово трансформувалася сфера онлайн-шопінгу. Магазини стали сучаснішими: з’являються якісні сайти зі зворотним зв’язком, бонусні картки, мобільні додатки.

Тепер не потрібно виходити з дому, бігти до банкомата по готівку, адже банківська картка вже прив’язана до акаунту й оплатити замовлення можна за декілька секунд. Ефективна економія часу, сил, нервів.

Причиною для стрімкого розвитку онлайн-шопінгу стала пандемія COVID-19. Під час карантину українці почали купувати в інтернеті на 40% більше товарів. Ця тенденція зберігається й надалі.

День шопінгу – корисні поради для комфортного походу за покупками3 Шопінг / unsplash

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *