Загадка Кольської свердловини

Загадкова історія про голоси, нібито почуті бурильщиками в знаменитій Кольській свердловині, відома навіть в Америці. На неймовірній глибині в 14,5 кілометрів мікрофони дійсно зафіксували дивний, ні на що не схожий звук. Аудіозапис перед вами, передає Ukr.Media.

Кольська експериментальна опорна надглибока свердловина вважається самої глибокої гірської виробленням у світі. Під час буріння (проводиться, до речі, з вельми примарними цілями) вчені неодноразово натикалися на незрозумілі явища: в порожнинах несподівано виявлялася вода, коли за всіма прикидками її там бути не повинно, тріщин, всупереч математичних розрахунках, теж ставало все більше.

Коли мене розпитують про цю загадкову історію, я не знаю, що відповісти. По одному боку, розповіді про „демона“ — нісенітниця собача. З іншого боку, як чесний вчений, я не можу сказати, що знаю, що ж саме у нас сталося. Дійсно був зафіксовано дуже дивний шум, потім був вибух… Через кілька днів нічого подібного на тій же глибині не виявилося — академік Д. М. Губерман, керівник робіт по бурінню

Але навіть більший, ніж дивні звуки, інтерес викликають причини, що спонукали СРСР витратити величезні гроші на буріння вглиб Землі. У той же час в Америці влаштовували випробовування підземних ядерних вибухів, що також викликає цікавість.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *