З якими людьми не слід спілкуватися — мудра порада Авіценни

"Скажи мені, хто твій друг" — ця фраза має на увазі що, покладаючись на те, що приятелі схожі один на одного, як дві краплі води. Але наше оточення не завжди нас відбиває, інформує Ukr.Media.

Іноді це люди краще, ніж ми, "якісніші". З ними хочеться рости над собою, тягнутися вгору. Переймати їхній досвід та погляди на життя. Трансформувати свою особистість. Або, навпаки, друзі — це ті, хто стоїть на сходинку нижче за нас, щоб ми могли відчувати свою перевагу.

Може, ви й самі помічали, що дехто каже: "У дитинстві я дружив тільки зі старшими". А хтось згадує: "Всі мої друзі були молодші за мене". І, звісно ж, у нас були вороги. Ті, хто відбирав іграшки чи боляче бив кулаком у ніс.

З віком ми стаємо поблажливішими до проявів людських вад. У бійку не ліземо, а воліємо самоусуватися від тих, з ким наші уявлення про життя розходяться.

Люди, які нас оточують, якоюсь мірою нас формують, "ліплять", вчать. Омар Хайям писав:

Знайся тільки з гідними дружби людьми,

З негідниками не знайся, себе не сором.

Якщо підлий ліки наллє тобі — вилий!

Якщо мудрий подасть тобі отруту — прийми!

А Авіценна має такий мудрий вислів:

"Якщо друг мій дружить з моїм ворогом, то мені не слід водитися з другом.

Як це розуміти, і головне, як втілювати мудрість у життя?

Наведемо як ілюстрацію два приклади:

Ірина несподівано дійшла висновку, що її чоловік дуже часто захоплюється молодою колегою на ім'я Ганна. Вона, мовляв, така розумниця, і два дипломи про вище отримала, і бізнес організувала, і поради дає слушні. Було зрозуміло: чоловік зачарований. І ось-ось закохається в цю дівчину, якщо вже не закохався. Шлюбний союз опинився у зоні ризику.

Що робити Ірині?

Потрібно якось загрозу від сім'ї відвадити. Вона навіть на особисту зустріч зважилася, попросила Аню до їхньої родини не лізти, на що отримала у відповідь подив у погляді. "А я і не збиралася", — відповіла вона.

Але справа тут зовсім не в конкуренції між двома жінками, а в тому, що чоловік дозволяє собі проводити час у компанії юної німфи. Він і є той цукор, просочений отрутою, від якого тепер — ні смаку, ні користі.

Жінкам важливо зрозуміти, що не з суперницею треба боротися, а робити висновки про те, що чоловік уже не належить їй нероздільно. Все має свій термін придатності. Навіть у великої любові та міцного шлюбу.

Це не добре і не погано. Це початок нового етапу долі. Потрібно без страху дивитися в майбутнє. І бути щасливою людиною самою собою, всупереч обставинам, а не від того, є хтось з нами поруч чи ні.

Остерігатися треба саме чоловіка, який потрапляє під чужі чари, а не молоденьких колег.

Або ось інший приклад. Так само, із сімейного життя. Чоловік Тоні почав ходити в гаражі з хлопцями, випивати. Вона його відмовляла, ставила ультиматуми. А він їй у відповідь: "Я не підкаблучник, маю право!"

Дохла змія виявилася товаришами по чарці, які швидко втягнули чоловіка у своє коло. І його, як муху, тягло до них.

Сторонні люди, з якими ми не знайомі, чиїх імен ми не знаємо, можуть виявитися нашими ворогами.

Але все не так однозначно. Можливо, коли люди зникають із вашого життя, це початок нового сценарію, в якому — радість та щастя. І хтось має служити для цієї мети тригером, спусковим гачком.

Кожна людина приходить у наше життя з певною метою. І йде, коли свою місію виконала.

Розлучниці та пияки, цілком можливо, виявляться святими рятівниками. Але це стане зрозуміло тільки після років.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *