У Пітері поставили пам’ятник не тій людині. А виявили це тільки через сім років

Ніколи такого не було, і ось знову! Великий епік-фейл на культурному ґрунті стрясся в Пітері: там виявився пам'ятник не тому, кому його ставили!

У 2010-му глава «Газпрому» Олексій Міллер задумав зробити рідному місту подарунок на день народження – скульптури великих зодчих, що колись зробили Санкт-Петербург таким, яким ми зараз бачимо його на магнітиках і гуртках. Замовлено – зроблено. Рік потому в Олександрівському парку піднялася скульптурна група «Зодчі» у складі рр. Вороніхіна, Баженова, Россі, Растреллі, Трезіні, Захарова, Монферрана і Тома де тому вона, інформує Ukr.Media.

З останнім-то і трапилася несподівана підміна. Скульпторові вдалося домогтися дуже точної портретної схожості, ось тільки не з французьким архітектором Жаном Франсуа Тома де Томоном ), а з шотландським хіміком Томасом Томсоном (Thomas Thomson), чия нога навіть не ступала в місто на Неві. Погляньте на колаж і переконайтеся самі.

А ось так виглядає справжній Тома де Томон.

Першим «Томон, та не той!» вигукнув московський історик архітектури Кирило Постернак. Ось що він написав: «Яким же побитом ця гравюра потрапила в статтю про Тома де Томоне? Швидше за все, якийсь ентузіаст у пошуках зображень архітектора почав вводити в Гуглі «Thomas de Thomon» і, не розбираючи, підхопив першу ж підходящу картинку у видачі».

У головному він вгадав: собака зарита в Інтернеті! Автор «Зодчих», заслужений артист РФ, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів з монументального мистецтва Олександр Таратинов розколовся в інтерв'ю пітерському ЗМІ: «Я головний художник проекту, відповідальний за все. Рецензентів ніяких не було. Інформація для роботи, звичайно, була почерпнута з інтернет-ресурсів. І, як правильно помітили наші допитливі люди, які захоплюються історією, була, мабуть, допущена помилка. До істориків ми не зверталися. Ми були впевнені, що Інтернет нам правильну інформацію дає».

Таратинов повідомив, що зв'язався зі спонсором проекту – «Газпромом», і тепер там повинні прийняти рішення. «Я, як автор, готовий прибрати цю фігуру, замінити її на іншу.», – відважно заявив він.

Заступник голови Санкт-Петербурзького відділення Всеросійського товариства охорони пам'яток історії та культури Олександр Кононов поклявся, що така помилка перша.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *