Відразу заливаєте брудну каструлю водою, щоби легше помити — це помилка

Важко знайти людину, яка, виливши останні краплі супу, борщу чи рагу з каструлі, не залила б її одразу водою, щоб потім легше відмивалася. Але це помилка. Так робити не треба, і зараз ми розповімо чому, інформує Ukr.Media.

Ні, в якийсь момент, звичайно, ми наллємо в брудну каструлю води. Інакше як її мити? Але не відразу.

Справа не в мікробах. А у фізиці. Гаряча каструля, навіть якщо ми наповнили її звичайною гарячою водою із крана, піддається різкому температурному удару. І це порушує геометрію основи каструлі.

У результаті ви помічаєте, що ваша каструля не рівно стоїть на плиті, як у перші дні після покупки, а якось скособочено, як на гойдалці. Це і є результат того, що ви кілька разів залили її водою перш, ніж вона остаточно охолола.

Під час нагрівання метали розширюються. А потім поволі повертаються до початкової форми. І ви не повинні заважати цьому процесу, прискорено охолоджуючи каструлю.

Ще гірше, якщо каструля — керамічна (для духової шафи), інакше кажучи, з інноваційним покриттям. Таке покриття негайно покоробиться і потріскається. Дно стане нерівним і, навіть якщо ви це не відразу побачите, їжа в ємності прогріватиметься нерівномірно, бездоганного смаку страви ви не досягнете.

Але як бути, якщо каструля пригоріла чи дуже жирна?

Спочатку дайте їй охолонути. А коли до неї можна буде без проблем доторкнутися, висипте в неї кавову гущу, що залишилася в кавоварці, залийте теплою водою і залиште на годину. Маленькі «пензлики» кавових пластівців допоможуть вам прибрати поверхневий, найнеприємніший шар гару або жиру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *