Вчені: північний магнітний полюс Землі зміщується з аномальною швидкістю

Вчені з американського Національного інституту інформації про довкілля з'ясували, що північний магнітний полюс Землі рухається зі швидкістю близько 55 км в рік. Він рухається від північних територій Канади у бік Сибіру і вже перетнув лінію зміни дат (умовна лінія, яка проходить від полюса до полюса, по різні сторони якої місцевий час відрізняється на добу), інформує Ukr.Media.

Зазвичай про зміни в магнітному полі Землі вчені оголошують раз у п'ять років. Нове повідомлення має бути опубліковано в кінці цього року. Проте серйозні зміни в Арктиці змусили фахівців повідомити про них достроково. В 2000 році швидкість зсуву становила близько 15 км в рік. За 18 років вона збільшилася в три з гаком рази.

Сталося це з-за збільшеної активності у зовнішній рідкій оболонці ядра планети. Частково це може бути пов'язано зі зміною клімату.

Зміщення магнітного поля Землі принципово важливо для коригування засобів навігації і забезпечення безпеки руху як військових, так і цивільних літаків і кораблів. Коригування потребують також додатки на смартфонах та GPS навігатори. Причому це стосується не тільки районів, прилеглих до Північного Льодовитого океану.

Вчені відзначають, що південний магнітний полюс Землі також зміщується, однак швидкість його переміщення значно нижча.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *