Вчені назвали спосіб, який дасть змогу поліпшити настрій усього за 12 хвилин

За даними психологів, у моменти смутку не варто зосереджуватися на собі й думати про те, чим би заїсти або залити свою нудьгу. Впоратися з поганим настроєм допоможуть інші способи, інформує Ukr.Media.

Знайти найпростіший спосіб швидко підняти настрій дозволили дослідження, в яких брали участь групи студентів. Для цього дослідники з Університету Айови провели експеримент за участю 496 студентів, на яких вони випробували три методи, націлені на зниження почуття тривоги і поліпшення настрою. Молодих людей попросили прогулятися будівлею протягом 12 хвилин, виконуючи один із наведених нижче способів.

З'ясувалося, що швидко поліпшити настрій допоміг спосіб, який називається "Милосердя". Він передбачає побажання добра іншій людині. Так, необхідно дивитися на людей, яких зустрічаєте на шляху, і думати про себе: "Я хочу, щоб ця людина була щасливою".

За словами професора психології Дугласа Джентіле, добрі побажання іншим людям дають змогу зменшити занепокоєння і наповнюють радістю, а також дарують відчуття соціального зв'язку.

Психологи рекомендують! 7 способів підняти собі настрій:

 • Частіше посміхайтеся. Один із найпростіших способів, але він реально працює. Спробуйте.
 • Приготуйте смачну каву або чай. Хороший спосіб підняти собі настрій — приготувати свій улюблений напій, який вам здається найкращим і найсмачнішим.
 • Прогулянки на свіжому повітрі. Цей спосіб є одним із найдієвіших для лікування нудьги та смутку.
 • Фізична активність. Є продовженням попереднього. Фізична активність сприяє виробленню ендорфінів, які є найкращим захистом організму в стресових ситуаціях.
 • Маленькі бажання. Завжди є такі бажання, які можна легко виконати. Наприклад побалувати себе чимось смачним або придбати непотрібну дрібничку просто так. А можливо, ви хотіли пофарбувати волосся в рожевий колір або відвідати старих друзів.
 • Добрі справи. Як правило, якщо вам вдасться підняти настрій кому-небудь, то частинка їхньої радості перейде і до вас. Тому радуйте за можливості близьких, знайомих і просто випадкових людей.
 • Прості цілі. Якщо задумане довго не наважується, то, можливо, варто поставити перед собою прості цілі, які запросто можна вирішити. Наприклад розібрати гардероб, навчитися готувати незвичайну страву, робити щоранку гімнастику.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *