Три переваги, які роблять жінку бажаною та цінною для чоловіка

Десятки та сотні різних рис особистості жінки можна розділити на три групи. Це і є три жіночі переваги. Умовно їх можна назвати нижньою, верхньою та тою, що в середині. Відкриємо вам секрет цих переваг!

«Нижня», «середня» і «верхня» переваги: що це?

Ми не любимо навколонаукові фантазії на тему психології, тому намагаємося знаходити опору для роздумів у авторитетних джерелах. Джерело цієї статті — піраміда базових здорових потреб, інформує Ukr.Media.

Існує кілька різних систем потреб, створених у різних наукових школах Маслоу, Фромм, Альдерфер і Мак-Клеланд. Загалом усі потреби зводяться до тілесних (фізіологічних), емоційних (психологічних) та духовно-інтелектуальних (когнітивних).

  • "Нижні" — потреби в їжі, сні, відпочинку, здоров'ї та безпеці.
  • "Середні" — потреби у комунікації, емоційній підтримці, коханні, повазі та визнанні.
  • "Верхні" — потреби в розвитку.

Як це пов'язано з жіночими гідностями, цінними для чоловіка?

«Нижні» переваги

Це не те, про що ви подумали, не отвори та не півкулі. Це про те, як жінка сприймає своє тіло, як вона тісно контактує із чоловіком.

Одна з найпоширеніших помилок жінки, що призводить до втрати гідності, — міф про те, що жінка може використовувати тілесний контакт як заохочення, винагороду та стимул за отримані від чоловіка блага.

Чому це помилка? Тому що жінка починає розщеплювати свою особистість і перетворювати тіло з частини суб'єкта на об'єкт, яким можна користуватися окремо від особи. Хоче особистість чи хоче, вона може давати частину об'єкта чоловікові для використання у його інтересах.

Достойна жінка — цілісна. Вона не поділяє себе на «тіло» та «душу». Її тіло і душа перебувають у нероздільному зв'язку, і якщо душа не лежить до чоловіка, тіло слідує за душею.

Якщо тіло хворіє, жінка не експлуатує його для обслуговування потреб чоловіка — у побутовій та інших сферах. Якщо у відносинах конфлікт, він торкається всіх сторін відносин. Для здорових відносин неможливо бути у психологічній конфронтації та підтримувати тілесний контакт.

У чому «нижня» гідність жінки? У тому, щоб чути потреби свого тіла та поважати себе. Якщо тіло відчуває нестачу сил, якщо є втома чи симптоми хвороби, тіло не можна використовувати для задоволення потреб інших людей! А якщо виникає гостра життєва необхідність у виконанні домашніх обов'язків, жінка витрачає стільки сил, скільки можливо для безпеки життя і здоров'я. Героїзм та жертвопринесення, можливо, й оцінять близькі, хоча найчастіше для близьких жертва — це норма, а якщо жертви немає — виникає обурення та протест. Жертвенну жінку використовують, але не поважають.

«Середні» переваги

До цих переваг можна віднести все, що пов'язано з емоційними цінностями жінки, з її почуттями та переживаннями.

Якщо жінка пригнічує свої образи, замовчує образи з боку чоловіка, звикає до знецінення та приниження, погоджується з тим, що глузування та знущання — норма, «середня» гідність прагне до нуля.

«Середня» гідність — коли жінка прямо і відкрито, але без образ на адресу чоловіка повідомляє про свої справжні стани: «Я ревну, я боюся тебе втратити, мені прикро, це завдає мені душевного болю, мені радісно, я вдячна, це викликає у мене гнів, злість чи агресію».

У психології існує п'ять базових емоцій: страх, гнів, радість, сором і смуток. Кожна з емоцій має понад десяток відтінків. І щодня психоемоційно здорова людина розпізнає у себе не менше десятка різних переживань.

За розпізнавання та коректне називання різних почуттів та емоцій відповідає емоційний інтелект. Цей вид інтелекту — гідність психологічно здорової особистості, зокрема особистості жінки. Якщо, звісно, вона взагалі особистість, а не функція, яка виконує різні побутові завдання.

«Верхні» переваги

«Верхні» переваги пов'язані з ідеологічною сферою та розвитком. Це духовні та моральні цінності жінки, її прагнення до пізнання себе та реалізації свого особистісного потенціалу в соціумі. Простіше кажучи, жінка сприймає себе не просто як функцію матері та домогосподарки, а ще не забуває, що вона хтось, хто має якісь здібності, що вона може зробити щось корисне для суспільства.

Я знаю чимало прекрасних жінок, які зреклися своєї особи на догоду чоловікам. Вони дозволили чоловікам контролювати їхні особисті зв'язки з подругами та знайомими, підкорялися наказам чоловіків зустрічатися з угодними та не зустрічатися з неугодними чоловікам знайомими. Ізоляція призвела до повної залежності та відсутності розвитку.

Один мій знайомий так охарактеризував цю ситуацію: Я люблю свою дружину і хочу, щоб вона займалася домашнім господарством. Мені так зручно. Але, ставши домогосподаркою, вона пропахла борщем. Не в прямому значенні. Просто вона стала порожнім місцем. І мені знадобилася інша жінка. Але дружину я не кину». Знайома історія?

А від одного зі своїх консультантів, практичного психолога, я почув таку метафоричну інтерпретацію цієї типової проблеми: «Коли жінка не виходить за межі сім'ї, вона не обмінюється інформацією зі світом і стає схожою на приміщення, яке ніколи не провітрюється. У неї „затхлий запах". Від неї не віє свіжістю після зустрічі з подругами, походу до театру з колегами, поїздки на природу з колишніми однокласниками».

Для психологічно здорового чоловіка, якому потрібна особистість жінки, а не домашня рабиня, важливо, щоб жінка не була німфою Ехо, яка повторює всі слова улюбленого Нарциса, але нічого не може сказати. Цікаво, коли жінка має свою думку, може ділитися новинами і залишається співрозмовником, а не лише служницею.

Втім, чи потрібен жінці психологічно здоровий чоловік, якому потрібна по-справжньому гідна жінка-особа, а не слуга, кожна жінка вирішує сама!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *