Токсичний позитив — що це таке і чим він небезпечний для людини

На жаль, саме по собі оптимістичне ставлення до життя не гарантує нам успіхів. Експерти розповіли, чому так відбувається і як цього уникнути, інформує Ukr.Media.

Негативні емоції і стрес вкрай негативно впливають на організм людини. Саме тому дуже часто ми можемо чути про те, що потрібно бути позитивніше. Це правда, але тут є пара важливих нюансів, які не можна випускати з виду, щоб собі не нашкодити.

Що таке токсичний позитив

Щоб зрозуміти, чому оптимізм може бути шкідливий, потрібно згадати золоте правило успіху і щастя, яке говорить, що все в житті людини має бути присутнім в помірній кількості. Позитивне мислення — це добре, але якщо воно присутнє в надлишку, це рано чи пізно почне приводити до певних проблем.

Наприклад, людина може почати ігнорувати всі інші емоції. Найчастіше люди йдуть в крайнощі, забуваючи про те, що погані емоції теж потрібні — просто в малому обсязі. Коли якісь неприємні емоції починають йти з життя і примусово не помічаються, рано чи пізно це може призвести до того, що людина просто не зможе з ним справлятися. Вони візьмуть верх, але це буде не просто сплеск негативу, а величезний удар по енергетиці і настрою.

Чим ще небезпечний токсичний позитив

Почуття провини. Таке буває у тих, хто всіма силами намагається вірити в хороший результат, але у нього з якоїсь причини зробити цього не виходить. Вина за те, що не виходить слідувати якимось рекомендаціям, призводить до зниження енергетики і переживань.

Проблеми в спілкуванні з оточуючими. Люди, які схиблені на позитиві, можуть просто не помічати або ігнорувати негативні почуття близьких, знецінюючи їх. Наприклад, комусь погано через розставання, але токсично-позитивна людина починає говорити, що нічого страшного не сталося і потрібно просто сфокусуватися на чомусь хорошому. Само собою, зробити це не так-то просто. В результаті люди можуть перестати спілкуватися з тим, хто не бачить в їх ситуації нічого поганого. Їм потрібна підтримка у важкий момент життя, а вони замість цього починають відчувати себе ще гірше.

Ви перестаєте боротися. Багато людей, заражені вірусом токсичного позитиву, просто перестають займатися вирішенням проблем, тому що думають, що все вирішиться саме, адже вони оптимісти, а оптимістам має везти.

Ви втрачаєте об'єктивності. Людина повинна вміти бачити все таким, яке воно є, зрідка дозволяючи собі оптимістично ставитися до дрібниць. Токсичний позитив — це коли людина перестає об'єктивно сприймати реальність навколо себе. Абсолютно все стає дрібницею. В результаті багато проблем знецінюються, через що може трапитися велика біда.

Занадто позитивні люди позбавляються мотивації і їх енергетика знижується. Вони стають ледачими, занадто самовпевненими. В результаті рано чи пізно станеться щось таке, що дійсно засмутить їх. Це зруйнує їх помилкове уявлення про світ і змусить випробувати великі проблеми. Удар по організму, психіці та енергетики буде колосальним, адже внутрішньо така людина буде позбавлена стійкості і вміння протистояти негативним емоціям. З цієї причини важливо періодично впускати у своє життя гнів і переживання. Це як загартування холодною водою.

Можливо, що вам не потрібно ставати супер-оптимістами. Експерти для початку радять позбутися від негативних установок, які заважають домагатися бажаного. Можливо, що вже цього буде достатньо для того, щоб Ваше життя кардинально змінилося, причому лише в кращу сторону.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *