Таємнича Роксолана. 3 загадки, які забрала з собою в могилу Хюррем Султан

15-річна дівчина, яку робили героїнею пісень, віршів і романів. Нею захоплювалися, дивуючись з того, як раптом вона зійшла до вершини влади, підкоривши серце наймогутнішого султана в історії Османської імперії, передає Ukr.Media.

Але скільки секретів оточує Роксолану? Виявляється, історики досі не можуть дати точні та однозначні відповіді навіть на найпростіші питання, гублячись у незліченних здогадах.

І сьогодні ми розглянемо ті питання, які найчастіше хвилюють дослідників життєвого шляху Хюррем Хасекі-султан.

Як же її звали?

Сам султан Сулейман називав свою улюбленицю Хюррем, що в перекладі означає «смеющаяся». Цей факт ніхто не заперечує, але ось щодо імені Роксолани історики згоди не дійшли.

Є версія, що Роксолана — це викрадена дочка священика з міста Рогатин Івано-Франківської області, що в Україні. І звуть її Анастасія Лісовська. Але документального підтвердження цієї версії немає.

Інша версія говорить про те, що Роксолана була позашлюбною дитиною з роду польських королів. У захист цієї версії говорить той факт, що татари ставилися до бранки з великою повагою, не пов'язували їй руки і везли верхи на коні, а не примушували йти пішки. Ймовірно, розуміли цінність дівчини.

Відомо, що, потрапивши в гарем, Роксолана вже володіла кількома іноземними мовами. До того ж вона захоплювалася читанням історичних і філософських праць. Могла дочка простого православного священика похвалитися такими знаннями? Велике питання.

Розумниця і красуня?

Сучасники Роксолани не надто схвально відгукувалися про її зовнішності. За описами венеціанського посла, жінка була низькоросла, худорлява і негара. Разом з тим, дипломат зазначав її гарні манери і тонкий розум.

Але якщо Роксолана не відрізнялася особливою красою, то як вона змогла підкорити серце султана, оточеного найкрасивішими жінками? Сучасники відзначали, що Хюррем відрізнялася веселою вдачею. В той час коли інші наложниці заливалися сльозами, скаржачись на долю, Роксолана сміялася на зло всім.

Незвичайна дівчина привернула увагу Сулеймана. А коли після проведеної у султана ночі в подарунок дівчина попросила не коштовності, а дозвіл відвідувати бібліотеку, правитель здивувався її розуму і став проводити з Хюррем більше часу. Скоро він перестав відвідувати гарем, віддавши своє серце єдиній жінці.

З часом Роксолана стала брати активну участь в політичному житті країни: приймала іноземних послів, реалізовувала грамотні фінансові реформи…

До влади по трупах?

До Роксолани у султана Сулеймана вже була офіційна дружина Гюльбахар, яка народила йому спадкоємця Мустафу. За тодішнім звичаєм престолонаслідником ставав старший син, а інших страчували, щоб уникнути чвар і бунтів.

Хюррем, яка народила правителю 4 синів і дочку, хотіла відвести біду від своїх дітей у що б то не стало. Тому вона робила все, щоб очорнити Мустафу в очах султана Сулеймана. У підсумку спадкоємця звинуватили у змові проти батька і стратили. Була в цій справі замішана Роксолана, довести нікому не вдалося.

Ось такі загадки пішли разом з Роксоланою. Але турецький народ назавжди запам'ятав свою могутню султанку, дружину мудрого султана Сулеймана, яка за роки правління зробила багато добрих справ для країни. Вона закрила ринок невільників на головній площі, створила лікарні і школи доступними для бідняків, відкрила безліч благодійних закладів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *