Старіючи, людина розуміє це — мудрість видатного філософа

Великий мислитель і поет Омар Хайям у своїй епосі сформулював два важливі висновки про те, що чекає на кожну людину в старості, інформує Ukr.Media.

У своїх роздумах філософ наголосив, що наш найвірніший друг — це ми самі. У той час, як люди з нашого оточення можуть змінитися, зрадити або піти з часом, ми повинні навчитися бути в гармонії з собою і відчувати комфорт на самоті.

Хайям зазначив, що часто люди похилого віку бояться не старості самої по собі, а самотності та безпорадності. Він закликав не чіплятися за минуле, інакше воно може позбавити нас сьогодення та майбутнього.

Життя дане нам для подолання самого себе. На нашому шляху ми стикаємося з лицемірами, заздрісниками та ворогами. Однак якщо ми зуміємо відірватися від них, вони перестануть бути загрозою для нас.

За словами Хайяма, другим важливим аспектом життя є перемога над собою. Він підкреслював, що кожна людина здатна досягти величі, але для цього необхідно припинити звинувачувати Всесвіт у своїх помилках і прийняти відповідальність за своє життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *