Спеціальні функції смартфона, використовуючи які можна поліпшити сон

Для гарного сну варто користуватися спеціальними можливостями смартфона. Якісний сон необхідний для повноцінного відпочинку та відновлення організму. Але найчастіше люди вважають за краще засинати, гортаючи стрічку новин, читаючи або дивлячись щось у своїх девайсах. Хоч це і не найкращий спосіб заснути, можна спробувати зробити його трохи кориснішим, інформує Ukr.Media.

Чому гаджети шкідливі перед сном

У телефонах повно додатків, які дають змогу людині розважатися або ж працювати, просто перед сном. Це, прямо скажемо, погано, адже, лягаючи в ліжко, потрібно налаштовуватися на релакс, а не займатися справами. Гаджети цього зробити не дають. Щонайменше тому, що синє штучне світло, яке виходить від екрана, здатне порушувати біологічний годинник нашого тіла. Це вже довели вчені з Гарвардського університету ще в 2014 році.

Інше дослідження підтвердило, що 92,4% людей, які "сидять" у телефоні перед сном, удвічі частіше погано сплять.

Функції гаджетів для поліпшення сну

Якщо розлучитися з телефоном перед сном ви поки що не готові, то можна користуватися тими інструментами, які творці цих гаджетів дбайливо вбудували в них. Деякі смартфони дають змогу знизити рівень синього світла, якісь фільтрують контент, щоб ви не нервували на сон прийдешній, а якісь нагадують про те, що пора вже лягати.

У яблучних гаджетах за це відповідає функція Apple Sleep Focus, розташована в застосунку Health. Там ви можете налаштувати розклад сну і будильники для підйому. Телефон сам вам нагадуватиме, що час лягати і потурбується про те, щоб вам не заважали повідомлення. Також ви самі можете налаштувати, яким контактам дозволено вас будити, а які потрібно залишити в беззвучному режимі.

Для користувачів Android теж є нічний режим. Він дає змогу вимикати звук сповіщень, зменшувати яскравість шпалер і регулювати дзвінки та сповіщення.

Як краще засинати

Крім телефона порушити процес засинання може ситна жирна вечеря і серіали, які ми дивимося вже лежачи в ліжку. Психологи радять привчити себе до певних ритуалів перед сном: медитації, ванни при свічках, книжки або розслаблювальної музики. Згодом організм сприйматиме це як сигнал до відходу до сну.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *