Шпалери, що візуально збільшують простір в кімнаті: які вони

Навіть маленьку кімнату або приміщення з поганим освітленням або невдалим плануванням можна візуально збільшити, якщо знати секрети того, як правильно це зробити, інформує Ukr.Media.

Ось кілька порад про те, як збільшити квартиру візуально, розширити невелику кімнатку або візуально підняти стелю.

Види шпалер, що розширюють маленькі приміщення

Щоб візуально збільшити простір квартири або кімнати, можна звернутися до хитрих прийомів дизайнерів інтер'єру, які грають кольорами, малюнками, фактурами.

Блискучі глянцеві шпалери створюють ефект обсягу і успішно використовуються, коли потрібно візуально розсунути стіни невеликої кімнати. Якщо настінне покриття відбиває світло на зразок дзеркала, то це також сприяє отриманню ефекту розширення. Дизайнери рекомендують оформляти стіни шпалерами з блискучою поверхнею і великими дзеркалами там, де не вистачає природного світла і використовується переважно штучне. До таких приміщень відносять такі:

 • передпокій,
 • коридор,
 • хол.

Комбінування різних кольорів і фактур дозволяє створити видимість рельєфності, динамічності і глибини.

Який колір шпалер збільшує простір кімнати

Для збільшення простору варто використовувати тільки світлі відтінки чистих кольорів (їх ще називають спектральними):

 • природний білий,
 • жовтий,
 • блакитний,
 • червоний,
 • синій,
 • оранжевий,
 • фіолетовий.

Також візуально розширити довге вузьке приміщення допоможуть фотошпалери із зображенням полів, моря, водоспадів, перспективи міських вулиць.

Рекомендація. Підбір точкового освітлення в цій ситуації — ще один спосіб збільшення обсягу кімнати.

Холодні кольори створюють враження простору, нескінченного простору. Однак вони доречні в кімнатах з південною орієнтацією вікон. Якщо вікна виходять на північ або природне світло закривають високі дерева або споруди, то краще використовувати для цієї мети теплі кольори, але зовсім ніжні, пастельні, світлі.

Максимального ефекту можна домогтися, якщо використовувати шпалери одного кольору, але різних відтінків для зонування простору. Відтінок плавно перетікає в відтінок, створюючи ефект нескінченності і глибини.

Низька стеля "тисне" на людину, створює враження, ніби вона торкається голови. Нівелювати цей недолік допоможе покриття з вертикальним геометричним малюнком. Кімната з смугастими шпалерами виглядає великою і просторою ніж кімната з такими ж недоліками, але з дрібним і частим або горизонтальним малюнком на шпалерах.

Який малюнок на шпалерах візуально збільшує кімнату

Візуально збільшити кімнату можна не тільки за допомогою світлих тонів. Якщо підібрати шпалери з різними фактурами і об'ємними перепадами, то гра світла і тіні зробить кімнату більш просторою і надасть їй глибину.

Важливо! Потрібно враховувати, що шпалери з фактурою, але матові, дають зворотний ефект: візуально зменшують обсяг приміщення. Тому їх варто вибирати тільки для великих і добре освітлених кімнат.

Потрібний результат можна отримати, якщо наклеїти на стіни шпалери з чітко позначеними геометричними малюнками, що йдуть поперек. Крім геометричного малюнка вдало підійде також рослинний орнамент, але неодмінно поперечний.

Якщо приміщення не довге, прямокутне, а навпаки, квадратне, то вдалим рішенням буде вибір стінного покриття з ефектом спотвореного простору і правильно підібраного світла. Аналогічно спрацює зображення виду з вікна або з тераси:

 • на морський простір,
 • сад,
 • високе небо.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *