Що може трапитися з шлюбом, якщо жінка не візьме прізвище чоловіка

Весільна традиція брати прізвище чоловіка поступово відходить у минуле. Зараз це рішення приймає сама жінка, вибираючи для себе більш бажаний варіант. Але психологи вважають, що якщо ви не візьмете прізвище чоловіка, то це може призвести до негативних наслідків для вашої родини, інформує Ukr.Media.

Шлюб і відмова від зміни прізвища жінки

Традиція зміни прізвища після укладення шлюбу має давнє коріння. Ще півстоліття тому це вважалося обов'язковою умовою при заміжжі, і жінки змушені були погоджуватися на цю умову, щоб не йти проти громадської думки. У наш час цей звичай часто пов'язують з рішенням самої жінки. Адже зміна прізвища може призвести до ряду проблем, пов'язаних зі зміною документів і бюрократією, яка цей процес супроводжує.

Крім цього, вказують ще кілька причин, за якими жінки можуть вирішити не змінювати своє дівоче прізвище:

  • зароблений авторитет на професійній ниві, що часто пов'язують з прізвищем людини;
  • бажання зберегти своє прізвище;
  • прізвище чоловіка не дуже милозвучне.

І якщо в правовому полі зміна прізвища або відмова від цього не викликає ніяких проблем, то психологи вважають, що бажання йти проти традиції може мати негативні наслідки для створеної молодої сім'ї.

Як відмова від взяття прізвища впливає на сім'ю

Психологи запевняють, що перехід на прізвище чоловіка для жінки є першим кроком до побудови щасливої родини. Ця традиція склалася історично не просто так, наші предки таким чином показували, що готові почати нове життя з тією людиною, яку вони вибрали в супутники життя.

У більшості випадків жінки відмовляються брати прізвище чоловіка через підсвідомі страхи, — вважають психологи.

Ті факти, якими вони апелюють, пояснюючи свою позицію психологу, часто є простими відмовками.

  • У деяких випадках жінки вважають цей шлюб тимчасовим або несправжнім. Вони не до кінця готові пов'язати своє життя з обраним партнером, і відмова від його прізвища стає певним бар'єром між старим і новим життям. Взявши нове прізвище, жінка може змінити свою долю і отримати шанс на нове життя.
  • Інша причина відмови від зміни прізвища пов'язана з психологічною прихильністю до своєї сім'ї. Жінка таким чином намагається показати батькам, що вона хороша дочка, яка вибирає їх, а не чоловіка.

Названі причини є спробою мозку знайти об'єктивну причину, щоб не до кінця прийняти своє місце в новій сім'ї.

Як впливає зміна прізвища на сім'ю

Психологи вважають, що вибір прізвища може впливати на поведінку людини. Якщо жінка бажає змінювати своє прізвище, значить, вона готова довірити кермо влади чоловікові. Якщо ж, навпаки, чоловік бере прізвище дружини, то це призводить до того, що він займає другу позицію в сім'ї. Жінка після цього підсвідомо вважає себе зобов'язаною опікати його, виконуючи роль батька в сім'ї.

Психологи вважають, що люди не до кінця розуміють, як прізвище взаємопов'язане з манерою поведінки в сім'ї. Жінка, переходячи на прізвище чоловіка, показує, що вона готова перейти під його захист.

Це впливає і на поведінку дітей. Якщо мама відмовляється від згадки даних батька в документах дитини, то цим самим вона руйнує зв'язок між ними в подальшому. Як вказують психологи, жінка не дає дитині прийняти себе і тим самим провокує появу протестної поведінки.

Подвійне прізвище, яке беруть деякі жінки, говорить про те, що вони тягнуть в свою нову сім'ю і своїх батьків, оскільки не до кінця психологічно готові до самостійного життя. Збереження прізвища колишнього чоловіка може вказувати на те, що жінка сподівається на його повернення в своє життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *