Сантехніки розповіли, що категорично не можна змивати в унітаз

Ситуація, коли засмітився унітаз, однозначно не з найприємніших. Проте господині не перестають експериментувати, змиваючи в нього найрізноманітніші предмети і раз по раз викликаючи засмічення в каналізаційній трубі, інформує Ukr.Media.

Частково їх можна зрозуміти. Перспектива позбутися котячого наповнювача, брудних підгузків і дрібного сміття одним натисканням кнопки виглядає спокусливою. Але використання унітазу не за прямим призначенням загрожує потопом та зіпсованим ремонтом.

Тому так важливо знати, що можна безпечно змити в унітаз, а що краще відправити у відро для сміття, щоб уникнути проблем з каналізацією.

Можна змивати в унітаз:

 • Брудну воду після прибирання або миття взуття.
 • Собачі та котячі екскременти.
 • У разі, якщо діаметр каналізаційних труб не менше 100 мм і система не має відчутних вигинів, в унітаз можна сміливо змивати розчинний у воді туалетний папір. Якщо діаметр труб менше 100 мм, від цього краще утриматися.
 • Категорії відходів, за якими немає єдиної думки

 • Залишки їжі

  Злити в унітаз зіпсований борщ, мабуть, можна. Але коли справа стосується картопляних очищень, апельсинових і кавунових кірок, кісток і кісточок від ягід, ситуація зовсім інша. Так, з часом всі ці продукти розкладуться. Але до цього вони можуть намертво забити труби в будинку.

 • Одноразові рушники

  Паперові рушники щільніше туалетного паперу і гірше розчиняються у воді. Втім, виробники запевняють, що деякі види одноразових рушників можна змивати.

  Щоб визначитися в кожному конкретному випадку, потрібно провести невеликий експеримент. Киньте пару шматків рушника в миску з водою. Якщо через 2 години вони повністю не розчинилися, в унітаз їх краще не змивати.

 • Наповнювачі котячого туалету

  Деякі наповнювачі в невеликих кількостях можна відправляти в унітаз, інші ж обов'язково потрібно викидати в відро. Все залежить від матеріалу, який використаний при виготовленні.

  Силікагелеві наповнювачі і наповнювачі на основі бентонітової глини при впливі вологи моментально грудкуються, що може послужити причиною серйозного засмічення.

  Гранули з пресованої тирси при попаданні в воду набухають, але не так швидко. Тому свіжі грудки з такого наповнювача змивати можна, а ось спроба висипати весь лоток може закінчитися вельми плачевно.

 • Однозначно не можна змивати

 • Вологі серветки

  Зручні і доступні, вони набули широкої популярності і ми весь час знаходимо їм нові застосування. При цьому у багатьох вологі серветки чомусь асоціюються з розчинним у воді туалетним папером.

  Вологі серветки частково нагадують поліетиленові пакети. Вони теж містять пластикові волокна, яким потрібні довгі роки для повного розкладання. Зрозуміло, що забити стояк така серветка може на раз-два.

  І більше того. Неткані вологі серветки — постійний головний біль для водоканалів. З їх подрібненням не справляється навіть потужне обладнання очисних споруд. А чому? Тому що вологі серветки не розкладаються, не рвуться, а нескінченно тягнуться, намотуючись на леза дробарок.

 • Лейкопластир

  Лейкопластирі мають синтетичну основу і не розкладаються у воді. До того ж вони можуть прилипати до інших предметів і утворювати грудки, які з часом перетворюються в засмічення.

 • Волосся з гребінця

  Волосся в трубах можуть збиватися в грудки і збирати на собі залишки їжі, утворюючи забруднення, які досить складно видалити.

 • Підгузки і прокладки

  Одна з найчастіших причин засмічення. Мало того, що не розкладаються, так ще й сильно збільшуються в обсязі, вбираючи вологу.

 • Ватні диски і ватні палички

  Вата відмінно вбирає вологу, легко чіпляється за нерівності, тягнеться, а не рветься, і може утворювати серйозні засмічення.

 • Чайна заварка

  Затримуючись в трубах, чаїнки, не кажучи вже про пакетики, формують тверді засмічення. А чайні бризки фарбують сантехніку в брудно-коричневий колір.

 • Недопалок

  Сигаретні недопалки при зіткненні з водою збільшуються в об'ємі і можуть спровокувати засмічення. А в фільтрі сигарет міститься ацетат, для розкладання якого потрібно до 10 років.

 • Будівельне сміття

  Цементний пил, бита штукатурка та інше будівельне сміття можуть вивести з ладу каналізацію цілого під'їзду.

 • Одним словом, наберіться терпіння і постарайся донести всі перераховані предмети до сміттєвого відра. Цим ви убезпечите себе від засмічення і в якійсь мірі запобіжите забруднення навколишнього середовища.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *