Речі, які найбільше забруднюють навколишнє середовище

З настанням курортного сезону багато помітили, в якому стані знаходяться наші пляжі та водойми. Серед красивих фотографій легко знайти знімки узбережжя, заваленого відходами. Ми зібрали список предметів, які найчастіше зустрічаються в морському, пляжному і іншому смітті. Багатьма з них ми користуємося ледь не щодня, інформує Ukr.Media.

Рибальські снасті

За даними National Geographic, сумно відома Велика тихоокеанська сміттєва пляма — найбільше скупчення сміття, розташована в північній частині Тихого океану, — в основному складається з викинутих риболовних снастей. Сміття сюди приносять води Північно-тихоокеанської системи течій. Згідно з дослідженням Грінпіс, океанське сміття шкодить мінімум 267 біологічним видам зі всього світу. Проте ніяких конкретних зусиль з ліквідації плями поки зроблено не було, уся робота обмежується дослідженнями. У 2016 році вчені здійснили експедицію, під час якої обстежували пляму на 10 літаках.

Пластикові пакети

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Морська біологія», пластикові пакети входять у 20 найгірших видів пластикового сміття. Американське національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) ще у 2014 році повідомило, що пластикові пакети — найбільш поширене сміття, яке шкодить морським черепахам.

Відмовтеся від пластикових пакетів і перейдіть на багаторазове зберігання — так ви істотно допоможете екології без усяких зусиль.

Кришки від пляшок

Проект AWARE Foundation, який співпрацює з дайверами по всьому світу і проводить природоохоронні заходи, включивши пластикові кришки від пляшок до п'ятірки найбільш небезпечних забруднювачів океану. Вони дуже небезпечні для морських мешканців і птахів. Вони приймають пробки за їжу і гинуть від удушення.

Те, що ви можете зробити, — купити багаторазову пляшку, щоб брати з собою в подорожі. Це найкраща альтернатива пластиковим пляшкам.

Сигаретні недопалки

Дослідження, опубліковане в журналі BMJ Журналі Tobacco Control, повідомляє, що сигаретні недопалки — один з найпоширеніших відходів, які щороку збирають при очищенні пляжів. Крім того, за оцінками дослідників, недопалки складають від 25% до 50% придорожнього сміття. Фільтри для сигарет в основному виготовляють з ацетату целюлози. Він теж свого роду пластик, який потрапляє у водні шляхи. Ми не будемо переконувати вас у тому, наскільки це шкідлива звичка. Але відмова від сигарет або хоча б більш усвідомлене вживання допоможе і курцеві, і навколишньому середовищу.

Повітряні кульки

Повітряні кулі — це завжди святковий настрій. Але давайте подивимося правді в очі — мало того що вони абсолютно марні, так ще й є одним з найбільших джерел забруднення навколишнього середовища.

Американська служба водоохорони і дикої природи випустила дослідження, в якому підкреслюється, що традиція запускати повітряні кулі губить птахів і морських мешканців. Цей ритуал заважає і самим людям. Так, в цьогоріч випускники в Якутську відзначили закінчення школи запуском повітряних куль і залишили без світла 34 тисячі жителів міста. Кулі заплуталися в проводах.

Здорова екологія починається з корисних звичок, тому людям варто відмовитися від шкідливих традицій і замінити їх на щось невинне.

Обгортки від їжі

У річному звіті проекту AWARE зазначається, що пластикові обгортки від їжі складають понад 5% від загальної кількості сміття. Проблема в тому, що пластик — це не біорозкладне сміття. Під дією світла він лише розпадається на дрібні частинки, але не розчиняється повністю.

Екологію не врятувати без спільних зусиль: адекватних сміттєвих реформ і природоохоронних законів від держави, відповідального ставлення промислових підприємств, екологічних інновацій. Але це не означає, що дії конкретної людини не мають значення. Будь-які закони і винаходи втратять сенс, якщо люди не змінять культуру споживання, — а це під силу кожному з нас.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *