Психологи пояснили, чому самотні люди спокійніше, ніж одружені

Більшість стереотипів про самотніх людей тяжіють до того, що таких індивідів заведено вважати нещасними та незатребуваними. Проте психологи вважають, що одружені почуваються значно менш спокійно, інформує Ukr.Media.

Сингли, або люди, які ведуть соло життя, не несуть відповідальності ні за кого, крім себе. Жінки у відносинах частіше і сильніше турбуються про свою зовнішність, доглянутість, бояться перестати бути привабливими для партнера, нервують через потенційні зради. Плюс до всього, багатьом заміжнім жінкам складніше доглядати себе через вічний список обов'язків, у тому числі, сімейних. А більшість чоловіків у шлюбі турбуються про завтрашній день більше самотніх, бо несуть відповідальність за сім'ю. Вони бояться захворіти, „вийти з ладу”, вони не можуть зберігати психологічну рівновагу через думку, що вони не впораються із сімейними проблемами та обов'язками.

Сімейні люди схильні частіше хвилюватися з приводу конфліктних ситуацій, вони намагаються підлаштовуватися під іншого, щоб не стикатися з особливостями характерів. Частим приводом для конфлікту є те, що інтереси однієї половини враховуються більше за іншу. Через це у другої людини виникає відчуття, що її почуття знецінюють, а це виливається у конфлікти та роздратування.

З цих причин жінки частіше відмовляються від ідеї заміжжя, народження дітей та створення сім'ї. Вони бояться втратити себе, свої захоплення та можливості, які дає життя одинакам. Високі вимоги соціуму до успішності змушують багатьох сумніватися в собі та уникати стосунків, які мають на увазі постійну вимогу та бажання відповідати планці партнера.

Психологи додають, що правильним виходом із ситуації буде визнання себе живою людиною, перестати вимагати від себе та інших ідеальностей у всьому, відмовитися від понад очікувань. Це дозволить почуватися краще, при цьому насолоджуючись бонусами від стосунків: підтримка, почуття захищеності та спільні інтереси.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *