Психологи перерахували основні причини шопоголізму

В основі причин виникнення шопоголізму, або іншими словами — оніоманії, лежить невміння керувати своїм емоційним станом, внутрішній або міжособистісний конфлікт, а також незадоволена потреба у визнанні, розповіли психологи. За їх словами, покупкою людина намагається компенсувати те, чого їй бракує в житті, і в результаті куплена річ стає символом любові та навіть влади, інформує Ukr.Media.

Єдиної причини виникнення оніоманії, як і двох однакових людей, немає. Причин такої психологічної компенсації може бути кілька. Їх об'єднує те, що людина намагається отримати те, чого їй бракує, купівля стає символом любові, влади, багатства або впевненості, — сказали експерти.

Також до можливих причин шопоголізму вони віднесли дефіцит уваги, нестійку самооцінку, незадоволеність в особистих стосунках і самореалізації. Крім того, до такого стану можуть призводити деструктивні стосунки, надмірно суворий стиль виховання або відсутність уваги. Усе це може спровокувати бажання людини заглушити свої переживання подарунками.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *