Перевірте себе: Професор назвав найголовнішу ознаку розумної людини

Професора звати Ніл Тайсон. Він є одним з найвідоміших у світі популяризаторів науки. У інтерв'ю він назвав, що вважає за найголовнішу ознаку розумної людини, інформує Ukr.Media.

У школі Ніл писав статті для підліткового наукового журналу та одночасно був капітаном команди з боротьби. Він ріс особистістю з абсолютно різними захопленнями та в якийсь момент повністю занурився у вивчення Всесвіту та астрономії.

Це настільки захопило його, що хлопець почав присвячувати вивченню зірок весь свій вільний час. Це призвело до того, що у віці 15 років він вже читав свої перші лекції перед аудиторією.

Він закінчив Гарвард, написав кілька статей і книг, але через дуже вузьку тематику вони не користувалися широкою популярністю. Справжньою знаменитістю професор став після участі в кількох епізодах документальних серіалів. Ніл був нагороджений медаллю NASA і став учасником комісії з розвитку аерокосмічного виробництва США.

А ви точно думаєте самі?

Всі ці нагороди та досвід дали Нілу можливість спілкуватися з найкращими умами сучасності. І ось, під час одного з інтерв'ю він поділився цікавою відповіддю на запитання: "а кого ви можете назвати розумною людиною, а кого — ні?".

Професор пояснив, що помітив одну неприємну зміну у суспільстві. Річ у тім, що поточна система освіти мало дає знання, лише прищеплює дітям «тестовий погляд» на світ. Це коли вам не треба думати, а треба лише зробити вибір із уже готових варіантів.

Наприклад, якщо хлопець запрошує дівчину на вечерю:

– Куди підемо? Що візьмемо поїсти?

– Навіть не знаю, а що ти пропонуєш?

Це звичайнісінький діалог, який у такій ситуації звучить майже завжди. Нічого особливого. Люди не хочуть напружувати мислення і просто чекають на варіанти, які їм запропонують. На жаль, це швидко входить у звичку та здатність вигадувати щось нове атрофується.

Школярам нав'язують думку, що існує лише одна єдина вірна відповідь. У довгостроковій перспективі це призводить до кризи нових ідей у суспільстві, що ми зараз і спостерігаємо. Нескінченні сіквели у кінотеатрах та циклічність у моді.

І найголовніша проблема полягає в тому, що між чимось новим і перевіреним люди майже завжди починають обирати цю "правильну відповідь". Населення спрощується і стає чорно-білим.

Хто така «розумна людина»

І як у такому суспільстві визначити розумну людину? Ніл каже, що є одна очевидна ознака, яка відразу ж виділяє таких людей на загальному тлі.

Припустимо, що ви власник будівельної компанії і до вас прийшли поговорити два кандидати. У процесі розмови з ними ви запитуєте: "Яка висота будівлі, де ми зараз знаходимося?".

Перший відповідає, він спеціаліст-архітектор і питання для нього елементарне. Будівля це абсолютно типова конструкція і у таких об'єктів висота повинна бути 48 метрів. Відповідь точна і отримана буквально за кілька секунд.

Другий претендент почувши питання замислюється. Він зізнається, що правильної відповіді не знає, але зараз з'ясує. Біжить на паркування, вимірює довжину своєї тіні, потім рахує, скільки таких тіней поміщається в тіні будівлі, складає пропорцію і повертається з відповіддю. "Виходить, що висота близько 46 метрів".

Кого ви приймете на роботу? Кандидат №2 дав не точну відповідь, а його пошуки зайняли багато часу, але він застосував свій розум, коли зіткнувся з невідомим. Перший просто назвав зазубрену цифру.

Так ось, Ніл Тайсон закінчив свою розповідь фразою:

Якщо людина знає "як думати", то вона попереду людей, які знають "що думати".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *