Основні причини, чому речі в будинку б’ють струмом та як впоратися з неприємністю

Нерідко трапляється, що предмети в будинку починають битися струмом через скупчення статики. Тіло людини це своєрідна електрична система, що працює безперервно. Щодня для підтримання роботи м'язів, серця і дихання виробляє струм. Для життя це не представляє ніякої небезпеки, так як заряд не накопичується в організмі. Але синтетичні тканини одягу, постільної білизни, меблів, килимів можуть електризуватися і бити струмом, а скупчення зайвого заряду на електроприладах і зовсім несуть в собі небезпеку отримання серйозних травм, інформує Ukr.Media.

Несправне заземлення

Всім відомо, що заземлення електроприладів потрібне для того, щоб відводити в землю електрику в разі її несправності. Якщо, з якихось причин заземлюючий контакт в розетці відмовить, то корпус побутового приладу буде накопичувати в собі заряд. Безсумнівно, це небезпечно для життя, адже якщо стояти на мокрій підлозі і доторкнутися до такого приладу, включеного в мережу, є ризик отримати удар струмом в 220 В.

Для вирішення подібної проблеми, в першу чергу не варто торкатися голими руками потенційно несправного приладу, для цього знадобляться гумові рукавички. У ванній кімнаті необхідно обзавестися спеціальним прогумованим килимком. І нарешті, для виявлення поломки проводу заземлення необхідно звернутися до фахівця.

Скупчення статичної електрики

По суті, статична електрика не несе ніякої шкоди на організм людини, а ось вплинути на працездатність електроприладу цілком може. Особливо до негативного впливу схильні ПК. Накопичуватися на корпусі електроніки напруга може з кількох причин, одна з яких матеріал корпусу. Якщо кожух електроприладу з пластика, то статична електрика, внаслідок тертя внутрішніх деталей, накопичується на самому приладі.

Другою причиною виникнення зайвої напруги, може бути пил, що осідає на корпусі, який, до речі, непогано проводить електричний струм. І нарешті, причина може бути в самій розетці, до якої, і підключений ПК, якщо несправний дріт заземлення. Протираючи пил антистатичними серветками, регулярно перевіряючи справність заземлення, проблем можна уникнути.

Сухе повітря в будинку

Прилади можуть "бити" струмом через недостатньо вологе повітря в будинку. Волога — природний провідник, здатний заземлювати заряд, і якщо її недостатньо, на корпусі електроприладів буде накопичуватися зайвий заряд. Для підтримання належного рівня вологості 50-60% необхідно частіше проводити вологе прибирання, встановити зволожувач повітря, провітрювати приміщення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *