Обов’язково відвідайте ці місця: 7 чудес світу

У середині 2000-х відомий швейцарець Бернард Вебер і громадська організація New Open World Corporation створили унікальний проект, який мав об'єднати воєдино всі найбільші творіння людства за всю історію існування. Так був створений новий проект під назвою «7 нових чудес світу». Проект став настільки цікавий звичайним громадянам, що взяти участь у голосуванні захотіло близько 100 млн. людей зі всього світу. Остаточні результати голосування стали відомі влітку 2007 року в столиці Португалії, Лісабоні, інформує Ukr.Media.

Колізей, Рим

Цей амфітеатр – справжній пам'ятник Стародавнього Риму, який повністю просякнутий історією того часу. Унікальна і грандіозна споруда збереглася до нашого часу і викликає неабиякий інтерес у туристів всього світу. Саме тут билися не на життя, а на смерть легендарні гладіатори. Найбільший стадіон античного світу вражає й донині. Чотири поверхи цієї будівлі могли вмістити близько 80 тисяч чоловік, що навіть зараз вважається величезною кількістю.

Важко повірити, але вже тоді, у Стародавньому Римі існували ліфти, які працювали завдяки силі рабів. Встановлені ж ці ліфти були саме в Колізеї. Справжній шедевр римської архітектури по праву став новим чудом світу.

Велика китайська стіна

Її довжина – 8851 км, це найдовше спорудження в історії людства. Важко уявити скільки людей загинуло при будівництві цієї небувалої стіни, але за різними даними, будувало її близько мільйона чоловік. Будівництво затягнулося на цілих 10 років, і все це з численними проблемами, через які навіть впала династія Цінь.

Мачу-Пікчу

Справжнє місто в небесах, яке розташоване на висоті 2450 метрів над рівнем моря, таїть в собі безліч легенд і міфів. Видовище відкривається кожному мандрівникові, який сюди дістався. Стародавнє місто інків вражає своїми масштабами, а коли намагаєшся задуматися над тим, як його звели тисячі років тому, не розумієш, як таке можливо.

Майже 100 років місто процвітало і розвивалося: тут вирощували картоплю і маїс прямо в скелях на спеціальних терасах з землею! Масивні захисні стіни і прекрасний клімат дозволяли інкам жити в гармонії з природою і розвивати свою культуру. Так тривало до 1532 року, коли на ці землі вторглися іспанці і знайшли місто Мачу-Пікчу. В тому році місцеві жителі покинули свої будинки і повністю пішли з міста. У 1983 році всю територію «загубленого міста інків» було внесено до списку спадщини ЮНЕСКО, а у 2007 році його визнали новим чудом світу.

Петра

Це по-справжньому чаруюче древнє місто в Йорданії в каньйоні Сик, головною особливістю якого є те, що воно висічене в скелі. Назва Петра так і перекладається – «скала», а її початкове призначення – фортеця, яка здатна витримати атаки ворогів. Кожна людина, яка потрапляє сюди, відчуває неймовірні емоції. Це саме те місце, в якому треба обов'язково побувати.

Вчені підрахували, що арабські племена набатеїв вирубували у скелях перші печери ще 2000 років до н. е. Тут налічувалося близько 800 пам'яток, включаючи приголомшливий амфітеатр до 3000 місць, розкішні храми, склепи і все це було вирубано з каменю! За 500 років будівництва місто настільки розвинулося, що стало одним з головних торгових точок цілого регіону. На даний момент від Петри залишилися лише руїни, проте звання нового чуда світу місто цілком заслуговує!

Тадж-Махал

Гігантських розмірів і непередаваної краси мавзолей знаходиться в Індії. Його розкіш і масштаби вражають. Тадж-Махал збудував імператор царства Могол Шах-Джахана, після того як померла його дружина під час пологів 14-ї дитини. На його спорудження пішло понад 15 років, а зараз сюди приїжджають туристи з усього світу.

За 22 роки постійної роботи у будівництві взяло участь 20 тис. осіб, включаючи кращих архітекторів не тільки Індії, але і Європи, Азії і Близького Сходу. Сьогодні Тадж-Махал є найкращим прикладом індійської архітектури і символом вічного кохання. За це він був удостоєний звання одного з семи нових чудес світу.

Статуя Христа Спасителя

Статуя Христа-Спасителя – головний символ Ріо-де-Жанейро і найбільш відвідувана пам'ятка Бразилії. Статуя зведена на самій вершині гори Корковадо і ось вже більше 80 років радує око не тільки місцевих жителів, але і мільйонів туристів щорічно. Біля підніжжя 38-метрового дива світу розташований спеціальний оглядовий майданчик, звідки відкриваються чудові види на стадіон «Маракана», золоті пляжі Ріо-де-Жанейро та чудову затоку Гуанабара.

Напевно, це підкупило мільйони людей проголосувати за нове чудо світу – статую Христа-Спасителя. Говорити про це місце можна багато, але краще приїхати сюди і просто ахнути від захвату.

Чичен-Іца

Те саме місце, де стародавні Майя передбачили всьому світу кінець світу в 2012 році. Знаходиться це місто на півострові Юкатан. Легендарні руїни стародавньої цивілізації відомі в усьому світі і вважаються найкраще збереженими з всіх архітектурних комплексів Мексики. Це місто, як і вся історія Майя, зберігає безліч таємниць і легенд, через які сюди варто приїхати хоча б раз у житті.

Історики і археологи стверджують, що Чичен-Іца було повністю побудоване в VII столітті н.е. і відразу стало головним центром культури Майя. Через 3 століття тольтеки (ще одна індіанська цивілізація) захопили місто і зробили його столицею свого царства. У 1178 році за наказом правителя Хунак Кееля нове чудо світу було спустошене і прийшло в занепад.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *