Нью-йорк став п’ятим місцем, де можна вибирати третю стать

Люди, які народилися в Нью-Йорку і не ідентифікують себе як чоловіка або жінку, тепер можуть обрати третю гендерну категорію "X" у своїх свідоцтвах про народження, інформує Ukr.Media.

Мер Білл де Блазіо підписав це положення у вівторок, 9 жовтня, в результаті чого Нью-Йорк посів п'яте місце після Каліфорнії, штату Орегон, штату Вашингтон і Нью-Джерсі, в яких також дозволено вибирати "третю стать". Три штату Вашингтон і округ Колумбія також дозволяють гендерно-нейтральні водійські права.

Прихильники трансгендерних організацій наполягають на тому, щоб уряди могли легше міняти документи, що засвідчують особу, згідно з гендерною ідентичністю. Вони кажуть, що строгі чоловічі і жіночі категорії є однією з форм дискримінації щодо трансгендерів, які маркують їх проти волі.

Закон Нью-Йорка дозволяє людям змінювати свої свідоцтва про народження з позначкою "M" або "F" на "X" без документа від лікаря не вимагається.

"Ця зміна може здатися невеликою, але воно монументально", – сказала Таня Асапанса-Джонсон Уокер, активіст-трансгендер, який взяв участь у церемонії підписання і розповів про тривогу, яка пов'язана з відсутністю гендерній ідентифікації. "Майбутнім поколінням не доведеться страждати", – сказав Уокер.

Серед учасників церемонії був актор Азія Кейт Диллан, – зірка серіалу "Мільярди". Народжена жінкою, Діллон не ідентифікує себе ні чоловіком, ні жінкою і називає себе "їх" або "воно", також як герой серіалу.

Гендерно-нейтральне свідоцтво про народження слід законом 2014 року, згідно з яким трансгендерні люди в Нью-Йорку можуть легко міняти стать у своїх свідоцтвах про народження від чоловіка до жінки або навпаки, видаляючи вимоги про юридичну зміну імені та операції. Тепер такі люди можуть вибрати третій варіант.

Питання про те, що відбувається, коли інша держава не визнає позначення "Х", ще не вирішено в судах.

Щоб змінити паспортну стать, уряду США необхідно, щоб лікар підтвердив, що чоловік отримав клінічне лікування для гендерного переходу. Досі в паспортах вказувалися тільки чоловічі або жіночі позначення, але у вересні окружний суд США в Денвері постановив, що Державний департамент не може відмовити у наданні нейтральної за ознакою статі паспорту.

Де Блазіо сказав, що закон надав жителям Нью-Йорка свободу "розповісти уряду, хто вони, а не навпаки". "Уявіть, якщо вам сказали, що ви були тим, ким не вважали себе. Ви будете собою. Живіть своєю правдою. І знайте, що Нью-Йорк буде вашою спиною", – сказав Блазіо.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *