Не запрошуйте цих людей у дім: мудре напуття Харукі Муракамі

Іноді виникають ситуації, особливо в колі близьких родичів, коли з'являються гості, які, здавалося б, не являють собою будь-якого негативу, однак при цьому перебування з ними поруч не приносить задоволення, інформує Ukr.Media.

Ці люди не створюють прямих проблем, але, як мовиться в прислів'ї, "жмут шерсті" від них не випадає. Вони, звісно, не зобов'язані нічого давати у відповідь і відсутність дій з їхнього боку вважається нормальною. Однак слід пам'ятати, що принцип взаємності — це важлива умова. Гармонійні сімейні та дружні стосунки будуються на внеску обох сторін.

Цей принцип, попри свою очевидність, іноді вислизає від нашої уваги. Важливо пам'ятати його, щоб уникнути зайвих непорозумінь.

Одного разу японський письменник і перекладач Харукі Муракамі дав пораду щодо того, кого не варто допускати до своєї оселі: "До мого життя входять ті, хто приходить і йде, але існують загальні правила для всіх гостей: приходячи — витирайте ноги, йдучи — зачиняйте за собою двері".

Аналогічно важливо "витирати ноги" не тільки фізично, а й енергетично — висловлювати вдячність і не розглядати доброту і турботу інших як належне.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *