Навчити дитину захистити себе: опубліковано 6 правил

Як допомогти дитині зміцнити свій внутрішній стрижень і виховати впевненість у собі, пише UkrMedia.

Правило №1. Бути оптимістом та вміти визнавати свої помилки

Для того, щоб краще зрозуміти правило спробуємо уявити ситуацію, коли малюк випадково зніс зі столу тарілку з їжею. Як він відреагує? Злякається, що його будуть лаяти? Втече з місця події або буде запевняти, що це зробив не він? Важливо навчити свою дитину визнавати свої помилки, не ховатися від відповідальності, але при цьому не робити трагедії з того, що сталося, і в усьому бачіті краще! Виховуйте в дитині оптиміста, зверніть увагу на плюси ситуації: тарілки б ' ються на щастя; ніхто не порізався. І коли дитина стає дорослішою, вміння нести відповідальність за свої вчинки і оптимізм будуть завжди допомагати їй відстоювати своє "я" і знаходити виходи з найскладніших життєвих ситуацій.

Правило №2. Навчіть не реагувати на спробу принизити

Так, дитячий колектив буває жорстоким, і в шкільному віці мало кому вдається "втекти" від кличок чи дражнилок у свою адресу. Альо головне – навчитися правильно на них реагувати. Когось перекручування власного прізвища або імені може довести до плачу в шкільному туалеті, а когось ця ситуація змусить посміхнутися. Навчіть свою дитину ігнорувати такі випади у свій бік, і самому не придумувати кличок іншим людям, адже у кожного є ім'я. Потрібно просто засвоїти цю істину, але не зациклюватися на ній. Якщо дитина почне кожному пояснювати з тремтячими губами, що "у мене є ім'я!!!", це лише розбурхає нападників. А від не реагувати або посміхнутися у відповідь – це несподівана, але приємна реакція оптиміста на обзивання. Ви тільки уявіть, як ця проста філософія допоможе дитині в подальшому, коли люди будуть говорити їй речі куди більш образливі, ніж дражнилки в дитячому колективі.

Правило №3. Не показувати свій страх

Ніхто не має права примушувати людину діяти проти його волі, а також погрожувати або завдавати болю – це ті що ваша дитина має засвоїти. Поясніть їй, що себе треба вміти захищати, але не завжди за допомогою кулаків. Навчіть малюка знайті у собі сили залагодити конфлікт і не показати страх, навіть якщо страшно так сильно, що тремтить голос. Важливо вміти триматися і вести впевнений діалог. Ну а якщо виникла ситуація, коли нападник починає бійку, то ваша дитина повинна вміти захистити себе. Навчіть його пробачимо прийомам самооборони. На всякий випадок. Якщо дитина буде знати, що зможе відповісти на фізичний удар, то йому в таких ситуаціях буде простіше діяти словами.

Правило №4. Вміти говорити "ні"

Чуйність і доброта – це, звісно, хороші якості, адже друзям треба допомагати і ділитися з ними, але малюк має розуміти, яка різниця між дружбою і маніпуляцією. Дитину треба навчити говорити "ні", якщо вона не хоче робити те, що у неї просять. Навчіть малюка того, що у нього завжди є вибір, і не треба боятися відмовлятися від чогось.

Правило №5. Не боятися просити про допомогу

Навчіть вашу дитину не соромитися того, що в неї щось не виходить, і просити про допомогу. Але дитина має розуміти, що просити про допомогу – не означає перевалювати справу на інших. Наприклад, у малюка не виходить зробити поробку з пластиліну, то нехай йому покажуть, як правильно тримати пластилін в долонях або виліпити одну з деталей, ну а з рештою він вже впорається сам. Таким чином, дитина відчує, що вона теж може і вміє, і не буде комплексувати через невдачу. І якщо сьогодні ви навчите її правильно просити про допомогу в таких дрібницях, то завтра це допоможе їй впоратися з набагато більш складними життєвими завданнями.

Правило №6. Прищепити любов до спорту

Це правило можна поєднати з першим. Пам " ятайте про те, що ранкова пробіжка разом з мамою, зимові прогулянки на лижах з татом або серйозне захоплення плаванням допоможуть у формуванні впевненості в собі. Навчіть дитину любити спорт – він розвиває терпіння і витримку, мотивує на досягнення мети в змаганнях і обов'язково приве до перемоги. Дитина, яка знає, що таке перемога у спортивних змаганнях, буде перемагати і по життю, а ще, абсолютно точно, завжди зможе постояти за себе у важких ситуаціях.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *